fajerwerki,

Madera na Sylwestra. Największy na świecie pokaz fajerwerków

28.12.16 mm 0 Comments

Na Maderze od lat organizowany jest największy pokaz sztucznych ogni na świecie. Spektakl ma taki rozmach, że został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. fot. Hugo Reis

Co roku na wyspę przyjeżdżają tysiące turystów, aby bawić się na miejscowych plażach, ulicach i podczas rejsów statkiem, które cieszą się szczególną popularnością.

Pokaz sztucznych ogni organizowany jest w stolicy, Funchal. Widowisko organizowane jest na głównym placu miasta. Podczas nocy sylwestrowej amfiteatr Funchal jest sceną dla jednego z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych przedstawień pirotechnicznych na świecie, przekształcając miasto w serial wypełniony światłem i kolorem. To wyjątkowe widowisko, które można zobaczyć tylko na tej portugalskiej wyspie i żadne pokazy na kontynencie się z nim nie równają.

Właśnie na Maderze w Sylwestra 2006/2007 pobito rekord Guinnessa w największym pokazie fajerwerków na świecie! Również w 2010 roku Madera ustanowiła rekord na "najdłuższy pokaz sztucznych ogni na świecie", kiedy to kilka ton materiałów pirotechnicznych zostało użytych do pokazu z okazji powitania Nowego Roku.

Tysiące turystów przyjeżdżają właśnie tu, by być świadkiem tego rzadko spotykanego pięknego przedstawienia. Temperatura w grudniu i styczniu sięga nawet 20 st. C. Pogoda jest więc idealna na powitanie Nowego Roku.

Czytaj też
Madera - wyspa wiecznej wiosny 

Fuzja smaków, czyli jak pachnie Portugalia

Piłsudski na Maderze. Najdłuższy urlop Marszałka w willi Bettencourt 

Madera: Hotel Reid's Palace. Ulubione miejsce Winstona Churchilla

fot. Hugo Reis

0 comments: