Business,

Wiedeń. Turystyka kongresowa coraz popularniejsza

28.12.16 mm 0 Comments

Austria staje się coraz bardziej lubianym miejscem organizowania różnych kongresów i konferencji, a Wiedeń jako miasto kongresów odgrywa tu decydującą rolę.

"Położenie, infrastruktura i stabilność Austrii oraz profesjonalizm rodzimych firm, przyczyniają się do ogromnego sukcesu", informuje Austrian Convention Bureau, biuro odpowiedzialne za turystykę kongresową Austrii. Liczba organizowanych imprez kongresowych wzrosła w Austrii w ciągu ostatnich pięciu lat o 36 procent. W roku ubiegłym liczba noclegów związanych z pobytem na konferencjach lub kongresach wzrosła o 11 % i osiągnęła poziom 3,1 miliona.


Fot. Wiedeń © Schaub-Walzer-PID

Najpopularniejszym miejscem organizowania kongresów w Austrii jest Wiedeń. W austriackiej stolicy liczba organizowanych kongresów i konferencji wzrosła w 2015 r. o 3 procent i wynosi obecnie 3.685. Wiedeńska branża kongresowa zapewnia w skali całej Austrii ponad 19.000 całorocznych miejsc pracy.

Uczestnicy kongresów wydają w Wiedniu dużo więcej niż normalni turyści. W 2015 r. było to przeciętnie 534 EUR/ dzień. Koszty noclegu stanowią 23 %, koszty podróży 22 %, opłaty kongresowe 19 %, zakupy 13 % czyli prawie 70 EUR dziennie, jedzenie 11 %.

Z raportu „Meeting Industry Report Austria“ wynika, że kongresy są również coraz większe. Kongresy z liczbą uczestników od 10 do 100 stanowiły w roku ubiegłym ponad 60% łącznej liczby kongresów.

Stolicą kongresową Austrii jest niezaprzeczalnie Wiedeń, za nim plasują się Salzburg i Dolna Austria.

0 comments: