Apartament Prezydencki,

Madera: Hotel Reid's Palace. Ulubione miejsce Winstona Churchilla

6.12.22 mm 0 Comments

Zachwyca malowniczym ulokowaniem na stromych klifach, w pobliżu centrum stolicy wyspy Funchal na Maderze. W ekskluzywnym Reid's Hotel, w którym na obszernym, otoczonym słońcem tarasie roztacza się hipnotyzujący widok na ocean, kelner podaje herbatę. W jego luksusowych apartamentach mieszkali książęta i artyści, ciesząc się nieskrępowaną przestrzenią i wyjątkowym otoczeniem – lasami, wzgórzami i mnóstwem barwnych kwiatów.


Apartament Winstona Churchilla fot. Travelerdeluxe.pl

To najbardziej angielski spośród hoteli na portugalskiej wyspie. Na jego tarasie w latach 50. ubiegłego wieku jadał premier Wielkiej Brytanii. W pięciogwiazdkowym, zbudowanym w 1891 r. hotelu zatrzymywali się nie tylko Winston Churchill, ale też Roger Moore, Gregory Peck, poeta Rilke oraz dramaturg Bernard Shaw. Na wyspie przebywał też Piłsudski.

Winston Churchill jest też magnesem, który przyciąga wiele osób na Maderę. Gdy zasiądziemy na obszernym, otoczonym słońcem tarasie, z którego roztacza się hipnotyzujący widok na ocean, kelner poda nam herbatę. Porcelanowe, pięknie zdobione filiżanki w towarzystwie wykwintnych przekąsek, sprawią, że poczujemy się niczym na popołudniowym spotkaniu u brytyjskiej królowej. Nie ma co się dziwić. Dokładnie na tym tarasie w latach 50. ubiegłego wieku jadał bliski sercu Elżbiety II, Winston Churchill. Hotel z chęcią pokazuje apartament, w którym mieszkał. Możemy tam zobaczyć wiele pamiątek po słynnym Brytyjczyku. Zresztą cała historia Churchilla na wyspie jest niezwykle ciekawa. Premier Wielkiej Brytanii, z nieodłącznym cygarem w ustach, poświęcał się tu swojej wielkiej pasji - malowaniu.

Apartament Winstona Churchilla fot. Travelerdeluxe.pl

Apartament Winstona Churchilla fot. Travelerdeluxe.pl

Pobyt tu to odpoczynek w stylu kolonialnym, w otoczeniu subtropikalnych ogrodów, z widokiem na Atlantyk. Czuć tu ducha sprzed stu lat. Jak dawniej w hotelu Reid's Palace kultywowany jest zwyczaj tzw. "5 o'clock tea". Popołudniowa herbata zaczyna się tu o 15:00 i trwa do 17:30. Niektórzy goście robią rezerwację na 15, a inni przychodzą dopiero o 16:30.

Popołudniowa herbata w Reid's Palace  fot. Travelerdeluxe.pl


Historyczny hotel od 1891 roku służy gościną na pięknej portugalskiej wyspie, oferując najwyższy światowy standard i doskonałą jakość usług to zdecydowanie propozycja dla najbardziej wymagających. Oferuje nie tylko pobyt w eleganckich pokojach urządzonych w kolonialnym stylu, ale również niezapomniane widoki i znakomitą kuchnię.

Hotel Reid's Palace należy do organizacji The Leading Hotels of the World, zrzeszającej najbardziej prestiżowe hotele na świecie.

Lokalizacja: Przedmieścia Funchal, stolicy Madery, ok. 20 km od międzynarodowego lotniska.
Zakwaterowanie: Hotel posiada 128 pokoi (18 – 31 m kw.) i 35 apartamentów (37 – 53 m kw.),  także przestronny apartament prezydencki.  Wszystkie pokoje dysponują balkonem oraz marmurową łazienką
Wypoczynek i rekreacja: Na miejscu jest w hotelu korty tenisowe i nowoczesna siłownia ze sprzętem do ćwiczeń wysiłkowych. Spa obejmuje wewnętrzny i zewnętrzny gabinet zabiegowy z jacuzzi.0 comments: