Gruzja,

Egzotyczna podróże w pojedynkę

13.4.14 Anonimowy 1 Comments

Nie zdecydowałyście jeszcze gdzie pojechać na długi majowy weekend? Wypoczynek by się przydał ale czasu mało na planowanie, nie do końca wiadomo kto może pojechać, cała ta logistyka, która jest czasochłonna. Pierwsza w Polsce wyszukiwarka wypraw Zorientowani.pl prześledziła gdzie można się wybrać na majowy weekend, w zależności od tego czego potrzebujecie. W zestawieniu niezawodna Toskania z jej kuchnią i sztuką, uduchowienie w klasztorze gruzińskim  zakończone ucztą ze słynnymi toastami, targ w Maroku a może Indie z ich słynną świątynią miłości Taj Mahal?


Pejzaże Toskanii -  spróbujcie wyobrazić sobie Toskanię. To nie trudne, wystarczy zamknąć oczy i zaraz pojawiają się obrazy smukłych cyprysów, zielonych wzgórz, kamiennych willi skrytych wśród drzew. Ten bodaj najbardziej malowniczy region Włoch czeka na Was, by pokazać swoją mniej znaną twarz. Podczas wycieczki wstąpicie do Sovany, Pitigliano i Civity di Bagnoregio. Będziecie podążać toskańskimi szlakami, mijając pod drodze oliwne gaje i winnice. Skoro o tym mowa – nie zabraknie również degustacji, zarówno oliwy jak sera pecorino w Pienze i Montepulciano. Odwiedzicie również Florencję .


Góry, wino i śpiew

Gruzja to niewielki kraj – jego powierzchnia odpowiada w przybliżeniu dwóm województwom mazowieckim.  Gruzja należy też do tych krajów, wokół których narastają legendy i tajemnice. Na tej wyprawie zobaczycie i usłyszycie wszystko osobiście.  Będzie targ w Tiblisi, klasztory Dawid Garedża, będą kamienne fortece w Szatili i Mutso, winnice w Kachetii oraz klasztor Tsminda Sameba z widokiem na Kazbek.  Gruzja poszczycić się może dawną stolicą - Mccheta, wpisaną na Listę UNESCO. Zajrzycie również do Gori – miasta,  w którym urodził się Stalin.

Zabytki i wspaniałe krajobrazy to niejedyne, czego możecie się spodziewać. Na cały świat słynna gruzińska gościnność oraz niemniej słynne toasty, wznoszone podczas kolacji, trwającej długie godziny, to coś, co na pewno zapadnie Wam w pamięć.
Maroko dla kobiet

Przenieść się w świat „Baśni z tysiąca i jednej nocy”? To możliwe! Spełnijcie swoje marzenia o tajemniczym Oriencie i wybierzcie się do Maroka. Marrakesz Was oczaruje i nie da o sobie zapomnieć, kusząc barwami, zapachami i melodią wszystkich języków świata. Zwiedzanie zaczniecie od Placu Jemaa el Fna, który tętni życiem i wydaje się być centrum świata. Odwiedzicie także Medresę ben Youssef oraz Muzeum Marrakeszu, a także tradycyjny targ, zwany sukiem, gdzie można znaleźć wszystkie skarby świata – biżuterię, materiały, przyprawy… Będzie także czas na spokojną degustację tradycyjnych berberyjskich potraw, naukę tańca i zdobienie henną. Majówka w Indiach

Wspaniałe Indie – ogromne,  różnorodne, pełne kontrastów.  Podczas wyprawy zobaczycie to, co w nich najpiękniejsze: Delhi –  dawna stolica Indii, tygiel kulturowy, Taj Mahal – pomnik miłości władcy Szahdżahana dla przedwcześnie zmarłej żony Mumtaz Mahal , opuszczone  z powodu braku wody pitnej miasto Fatephur Sikri, wpisane na Listę UNESCO,  Jaipur – miasto maharadżów, oraz Pushkar, licznie odwiedzane przez wyznawców Hinduizmu.Poznajcie Indie wszystkimi zmysłami, odkryjcie skarby i sekrety.

1 komentarz: