Majówka dla kobiet aktywnych

13.4.14 Anonimowy 0 Comments

Lubisz odpoczywać aktywnie, w ruchu – zobacz gdzie można się wybrać na majowy długi weekend. Zestawienie przygotowała pierwsza w Polsce wyszukiwarka wypraw Zorientowani.pl


Majówka na Araracie  -  Turcja to nie tylko plaże, wapienne tarasy w Pamukkale czy lot balonem nad Kapadocją. Poznajcie ją od innej strony podczas  5 – dniowego trekkingu na Ararat – najwyższy masyw Turcji.  W jego skład wchodzą dwa wulkaniczne szczyty: Wielki Ararat (5137 m n.p.m) i Mały Ararat (3896  m n.p.m). Waszym celem będzie Wielki Ararat.  Ponieważ w górach pogoda jest zmienna, trzeba przygotować się na każde warunki.


Po trudach na szlaku wypoczniecie w tureckiej łaźni – hammanie i weźmiecie udział w tradycjnej kurdyjskiej kolacji. Będzie także czas na zwiedzanie:  Ishak Pasha Sarayi, Park Arki Noego.  Każdy jest w stanie podjąć to wyzwanie, niemniej o kondycję warto zatroszczyć się już teraz. 
Wiosenne Połoniny – trekking na Ukrainie -  wybierzcie się w intrygujące i tajemnicze Beskidy Połonińskie. Dzięki temu, że zapomniane – wciąż dzikie i niemal bezludne. Trasa trekkingu wiedzie przez najbardziej widokowe połoniny: Krasną i Borżawę oraz ich najwyższe szczyty -  Stoha (1679 m n.p.m.) i Gropę (1568 m n.p.m.) Noclegi w namiotach oraz gotowanie posiłków na ognisku będą znakomitą odskocznią od codziennego pośpiechu i stresu. Nie zabraknie także zwiedzania Lwowa, w tym Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt Lwowskich oraz  wizyty na starówce.


Wiosenne przełomy – wyprawa trekkingowa – zapraszamy Was do odkrywania skarbów Południa…Polski, oraz naszych słowackich sąsiadów. Podhale, Spisz, Liptów – nazwy znane, co jednak kryje się za nimi? Zajrzycie do Spiskiego Hradu i Lewoczy (w której znajduje się drugi co do wielkości gotycki kościół na Słowacji) oraz do Czerwonego Klasztoru. Będziecie eskplorować Słowacki Raj i wędrować wzdłuż Przełom Dunajca. Warowne zamki,  pograniczne miasteczka o austrowęgierskim rodowodzie, legendy o Janosiku.

Rafting SOFT – majowy spływ na Słowenii – kochacie wodę i wszelkie wodne aktywności? Czemu zatem nie wybrać się na ratfing słoweńską Socą? Dolina Socy położona jest w Alpach Julijskich, na terenie Triglavskiego Parku Narodowego.  Podczas spływu będą towarzyszyć Wam najlepszej klasy  instruktorzy, a każdy z Was otrzyma nowoczesny i bezpieczny sprzęt – to wszystko  zagwarantuje świetną przygodę i zastrzyk adrenaliny. Czekają na Was 4 dni zmagania się z rwącą rzekąi 1 dzień canyoningu w Kanionie Suszec.  Dodatkowo: całodzienna wycieczka do  Postojnskiej  Jamy - jaskinii o długości 20 km (to największa atrakcja Słowenii) oraz wycieczka piesza nad jez. Krnsko.  Wieczory przy ognisku i gitarze pozwolą Wam zregenerować siły.Canyoning – Majówka we Włoszech – dla tych z Was, którzy nie mogą zdecydować, czy wolą skały czy wodę, mamy rozwiązanie dylematu – canyoning! To stosunkowo nowa forma aktywności, która polega na pokonywaniu rzecznych przełomów i kanionów, wykorzystując techniki wspinaczkowe, spływając, zjeżdżając i skacząc do wody. Niczym Indiana Jones będziecie pokonywać strome ściany kanionów w włoskim rejonie Chiusaforte. Baza położona nad jeziorem Lago di Cavazzo w sąsiedztwie miejscowości Alesso pozwoli na bezproblemowe dotarcie do najbardziej atrakcyjnych miejsc – m. in. kanionów Brussine i Simon. Będzie także czas na zwiedzanie miasteczka Bad Ischl.  Zainteresowani?


Odyseja Norweska – rejs żaglowcem Bonawentura (jedną z najstarszych jednostek pływających pod polską banderą) – ahoj żeglarze!  Uroku i magii białego żagla wypełnionego wiatrem nie trzeba zachwalać.  To świetny pmysł na rozpoczęcie żeglarskiego sezonu! Odyseja trwa cały rok, a na poszczególne etapy można zapisywać się w zależności od preferencji i możliwości. Weekend majowy pokrywa się z trzecim etapem rejsu który wiedzie z Świnoujścia przez Kopenhagę,  Helsingor, Anholt,  Laeso,  Hirsholm,  Uddevala, Fredrikstadt do  Oslo. 

0 comments: