bociany,

Warszawa dla dzieci: ZOO

26.12.13 Anonimowy 0 Comments

Miejski Ogród Zoologiczny został założony w 1928 roku. Na powierzchni 40 ha eksponowanych jest około 5000 zwierząt  należących do 500 gatunków. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce, jak wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, ale też liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibbony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb.
Większość zwierząt można oglądać na wybiegach, a zimą – wewnątrz obiektów.

Ptaki można spotkać na terenie całego ZOO. Mieszkają na stawach i w wolierach, ale najwięcej z nich - w ptaszarni, której częścią jest jedyna w Polsce Hala Wolnych Lotów.
Najnowszym obiektem jest nowoczesny pawilon dla małp człekokształtnych (otwarty we wrześniu 2008); mieszka w nim stado szympansów i dwa młode samce goryla. Można je obserwować na dużych, otoczonych wodą wybiegach zewnętrznych, lub na równie dużych wybiegach wewnętrznych – przez szybę.

Wszystkie nowe pawilony są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie ZOO znajduje się kilka punktów gastronomicznych, a także sklepiki z pamiątkami (jeden z nich, prowadzony przez Fundację Panda, mieści się w najstarszym obiekcie w ZOO – pochodzącej z 1928 roku „Chacie pod Strzechą”).

W centrum ZOO znajduje się specjalnie przygotowane dla dzieci „Baśniowe ZOO”. Są tam zagrody ze zwierzętami, które można pogłaskać i poczęstować marchewką czy jabłkiem, oraz duży, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

 

Godziny otwarcia:
od 9.00 do zmroku
Godzina zamknięcia zmienia się w zależności od pory roku, aktualna jest podawana na oficjalnej stronie internetowej ZOO.

Ceny biletów:
normalny - 20 PLN, ulgowy - 15 PLN, rodzinny (2 osoby dorosłe i minimum 2 dzieci) - 15 PLN/os.

 

 

 

 

 

 

 

[mappress mapid="263"]

źródło warsawtour.pl

0 comments: