Finnair,

Finnair przedstawia nowość — możliwość wcześniejszego zamówienia posiłków na trasach europejskich

9.11.13 Anonimowy 0 Comments

Od 1 października linie Finnair wprowadzają na liniach europejskich dodatek do bogatej oferty posiłków i przekąsek — możliwość wcześniejszego zamówienia płatnych posiłków. Do wyboru będą cztery gorące potrawy oraz świeża sałatka:


  • Enchilada — danie śniadaniowe dostępne przez cały dzień

  • Wołowina po burgundzku

  • Makaron w sosie bolońskim

  • Korma z kurczaka z ryżem

  • Świeża sałatka z wędzonym łososiem


Posiłki te będą oferowane pasażerom klasy ekonomicznej podczas wszystkich lotów planowych na terenie Europy, obejmujących również loty obsługiwane przez partnera linii Finnair, Flybe Finland. Oferta nie dotyczy lotów krajowych oraz połączeń ze Sztokholmem, Sankt Petersburgiem, Rygą, Tallinem i Wilnem. Z przyczyn technicznych z oferty wyłączona jest również trasa z Madrytu do Helsinek. Wymienione potrawy nie są dostępne w klasie biznesowej, ponieważ ceny biletów w tej klasie obejmują posiłki wyższej kategorii.

Cena posiłku zamówionego z wyprzedzeniem wynosi 10 euro. Posiłki zamawiane na pokładzie kosztują 12 euro, jednak należy pamiętać, że dostępna jest ograniczona liczba potraw. Zalecane jest więc wcześniejsze składanie zamówień. Obecnie można to zrobić po zalogowaniu się na stronie Finnair w zakładce Moja rezerwacja. Wkrótce zamówienia będzie można składać również podczas dokonywania rezerwacji.

Podczas wszystkich lotów planowych na terenie Europy dłuższych niż dwie godziny pasażerowie klasy ekonomicznej, którzy nie zdecydują się na zamówienie posiłku z wyprzedzeniem, nadal będą mogli bezpłatnie zamówić lekki posiłek lub przekąskę. Na krótszych trasach nadal obowiązuje menu z darmowymi napojami: kawą, herbatą i sokiem. Będzie można też kupić wybrane przekąski.

0 comments: