Emirates,

Emirates lata do Sijalkot

9.11.13 Anonimowy 0 Comments

Emirates otworzyły połączenie do Sijalkot, piątego pakistańskiego portu w siatce przewoźnika. Loty będą obsługiwane cztery razy w tygodniu przez Airbusa A330-200 w dwuklasowej konfiguracji z 54 miejscami w klasie biznes i 183 w klasie ekonomicznej.

- Pakistan był pierwszym krajem, w którym ponad 28 lat temu wylądował samolot Emirates, powiedział Ahmed Khoory, Senior Vice President Commercial Operations Emirates na obszar Zachodniej Azji i Oceanu Indyjskiego. Od tamtej pory stale rozwijaliśmy naszą siatkę połączeń, a także kontynuowaliśmy działania mające na celu zwiększenie dostępu Pakistańczyków do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz do innych kierunków na całym świecie. Naszym celem było ułatwienie im kontaktu z przyjaciółmi, rodziną, jak również prowadzenie działalności handlowej. Dubaj i Pakistan mają ze sobą wiele wspólnego ze względu na dużą społeczność pakistańską żyjącą w rejonie ZEA, a także z uwagi na wysoce rozwinięty handel pomiędzy tymi państwami.

Sijalkot jest stolicą dystryktu Sijalkot, położonego w północno-wschodniej części prowincji Pendżab w Pakistanie. Miasto, oddalone o 125 kilometrów na północ od Lahaur, stanowi dla pasażerów bazę komunikacyjną z komfortowym dostępem do Eksportowego Trójkąta w Pakistanie, który obejmuje Gujrat, Sijalkot i Gudźranwalę. Sijalkot znane jest jako kluczowa baza produkcyjna szczególnie towarów sportowych, ubrań, rękawiczek, narzędzi chirurgicznych, sztućców, ceramiki i skórzanych części garderoby. Operujący na trasie do tego portu Airbus A330-200 może przewieźć 17 ton ładunku, przyczyniając się do rozwoju możliwości handlowych. Samolot rejsu EK620 startuje z Dubaju o godzinie 4:15 i ląduje w Sijalkot o 8:20 we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele. Rejs powrotny EK621 rozpoczna się o godzinie 9:45, a kończy się lądowaniem w Dubaju o godzinie 12:35. Grupa Emirates zatrudnia obecnie ponad 4000 Pakistańczyków, w tym 86 członków personelu pokładowego, 17 pilotów, a także zespół 230 pracowników obsługi naziemnej w Pakistanie. Przewoźnik wykonuje 66 lotów tygodniowo do tego kraju – 4 do Sijalkot, 35 do Karaczi, 11 do Lahaur i 5 do Peszawar. Więcej informacji o Emirates znajduje się na stronie www.emirates.com, gdzie zarezerwować można bilety do Sijalkot. Rezerwacji można dokonać również u wybranych agentów i w biurze lokalnym przewoźnika.

 

0 comments: