Dark Restaurant,

Zbliża się "Poznań za pół ceny"

26.4.13 Anonimowy 0 Comments

Szósta już edycja „Poznania za pół ceny” odbędzie się w ten weekend. 27-28 kwietnia na turystów czeka oferta rekordowa liczba 180 partnerów i atrakcji. Oferta jest na tyle bogata, że każdy bez trudu ułoży sobie idealny weekend w Poznaniu za pół ceny.Gości spoza miasta na pewno ucieszy bogata oferta noclegowa, obejmująca zarówno przystępne cenowo noclegi w hostelach, jak i cztero- oraz pięciogwiazdkowe hotele. W wielu obiektach są jeszcze wolne miejsce. W hostelach ceny zaczynają się już od 20 zł od osoby, z drugiej strony czterogwiazdkowy Novotel Centrum oferuje pokoje dwuosobowe już od 133 zł!


Eksploratorzy rozmaitych smaków także nie będą zawiedzeni. Będzie można wybierać spośród blisko 70 restauracji, barów, kawiarni i innych lokali. Swoje miejsce odnajdą miłośnicy kuchni wielkopolskiej, będzie okazją spróbować m.in kaczki z pyzami, szagówki czy pyry z gzikiem, ale i wielka oferta czeka na miłośników kuchni francuskiej, włoskiej, amerykańskiej oraz sushi. Jak zwykle będzie okazja by spróbować czegoś nietypowego, choćby jedzenia w ciemnościach w Dark Restaurant.


Nie zawiodły także muzea, a niektóre z nich połączyły udział w akcji z innymi interesującymi wydarzeniami. Tak się stało w Muzeum Narodowym, Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci i Muzeum Archeologicznym, które 27 kwietnia uczestniczą w Dniu Wolnej Sztuki. Przed wieloma z eksponatów stać będą pracownicy muzeum, którzy będą pomagać w wolnym oglądaniu. Spróbują pobudzić do dyskusji i zainspirować do refleksji.


Z roku na rok coraz bogatsza staje się oferta kulturalna. Nie lada gratka czeka miłośników teatru. Spektakle z 50-procentową zniżką przygotował Teatr Wielki, Teatr Nowy oraz Centrum Kultury Zamek wraz z zespołem Usta Usta Republika.


Sami jesteśmy zaskoczeni różnorodnością ofert przygotowanych przez partnerów akcji. Nie tylko można się przespać w hotelu, zjeść świetny posiłek, zwiedzić muzeum, a nawet pójść do teatru. W tym roku będzie można także wziąć udział w warsztatach ceramicznych, zajęciach tanecznych czy też treningu sztuk walki, a to tylko kilka wybranych propozycji – tłumaczy Jakub Pindych, główny koordynator akcji.


Po sześciu latach akcja ma swoich liderów, którzy cieszą się największą popularnością. Co roku oblegane jest Nowe Zoo, Termy Maltańskie, ale coraz większą popularność zdobywają także inne miejsca, niekoniecznie znajdujące się w samym Poznaniu. Choćby parki linowe w Korzonkowie i Obornikach, a także nie ustępujące obiektom poznańskim centra sportowe w Swarzędzu lub Kórniku.


Niemal tradycją akcji stało się otwieranie niedostępnych na co dzień miejsc. W tym roku będzie to absolutny unikat – zachowany wraz z oryginalnym wyposażeniem, do niedawna jeszcze tajny schron przeciwatomowy prezydenta miasta z przełomu lat 50. i 60 XX wieku. Będzie także można odwiedzić aż cztery XIX-wieczne forty: Fort III, Fort Va, Fort VII oraz Fort VIIa. W tym ostatnim na zwiedzających czekać będą także dodatkowe atrakcje - obóz wojskowy, liczni przewodnicy w historycznych mundurach oraz inscenizacje wojskowe. Łącznikiem pomiędzy XIX stuleciem a współczesnością jest Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar – wycieczki po tym obiekcie odbędą się drugiego dnia akcji. Będzie można także zwiedzić Stadion Miejski -  „dom” poznańskiego Kolejorza i jedną z czterech polskich aren UEFA EURO 2012, Centrum Wycieczkowe LECH, Salę Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Farę Poznańską, Zamek Cesarski czy udać się na na wycieczkę autobusową dla dzieci z British Council. Na uczestników akcji czeka także kilkanaście innych tras spacerowych – mamy tematyczne spacery po Poznaniu z przewodnikami, którzy także poprowadzą nietypowymi trasami – mrocznym Poznaniem, Poznaniem śladami słynnych poznaniaków, wzdłuż Warty czy śladami architektury wzorowanej na innych miastach europejskich.
Akcja swym zasięgiem obejmie nie tylko Poznań, ale też większość gmin, wchodzących w skład aglomeracji poznańskiej. Oferty „za pół ceny” będzie można znaleźć zatem w Komornikach, Kórniku, Mosinie, Obornikach, Puszczykowie, Stęszewie, Swarzędzu, Suchym Lesie, Śremie i Tarnowie Podgórnym.


 

Folder w wersji drukowanej można otrzymać w punktach informacji turystycznych.

0 comments: