Aktualności,

Wiosny nie będzie? Jaka będzie pogoda w kwietniu?

3.4.13 Anonimowy 1 Comments

Chłodne powietrze napływające nad Polskę znad Skandynawii sprawia, że zamiast krokusów na trawnikach widzimy zaspy śniegu. Zima nie zamierza dać za wygraną jeszcze długo. Wiosna na razie nie przyjdzie. Czy długi majowy weekend też będzie biały?
fot. pojechanewakacje.pl

Niemal we wszystkich rejonach Polski sypie śnieg. Warunki na drogach są dramatyczne. W kolejnych dniach wcale nie będzie lepiej. Synoptycy przewidują, że przynajmniej do połowy  kwietnia Polska nie wyrwie się z wielkich łap zimy. Podobnie będzie w Skandynawii, skąd dociera do nas  chłodne i wilgotne powietrze.

Wielu specjalistów pogodowych jest zdania, że to najchłodniejszy kwiecień od wielu lat. Jest zimniej niż w grudniu czy marcu. W kolejnych latach nie będzie lepiej. Zmiany w klimacie są już tak duże, że w naszym kraju najprawdopodobniej występować będą już tylko dwie pory roku: ostra zima i szybko następujące po niej gorące lato. Przedwiośnie czy złotą jesień będziemy znali tylko z opisów w książkach.

W czwartek i w piątek znów intensywnie posypie śnieg. Jakby tego było mało, powieje silniejszy wiatr z południowego-wschodu. W kwietniu średnio w Polsce temperatury powinny oscylować wokół 12 stopni.  Cieplej ma się zrobić dopiero połowie miesiąca, choć i w tym przypadku mówimy tylko o wróżeniu z fusów.

Pamiętajmy, wszystko co zimowe – czapki, rękawiczki, zmiotki do odśnieżania samochodów – jeszcze długo się przydadzą.

1 komentarz: