Almatur,

Polacy coraz chętniej wybierają egzotyczny Tadżykistan i plaże Gruzji

23.9.12 Anonimowy 0 Comments

Swojska Ukraina i egzotyczny Tadżykistan, niewielka Estonia i gigantyczna Rosja - byłe republiki radzieckie to ważny kierunek wycieczek objazdowych organizowanych przez polskie biura podróży. Coraz chętniej też Polacy wybierają wypoczynek na plażach Gruzji, czy Krymu.

[caption id="attachment_3808" align="alignleft" width="348"] Krym[/caption]

Wśród organizatorów dostępnych na polskim rynku, jedną z najbogatszych ofert wyjazdów do krajów byłego Związku Radzieckiego posiada biuro Almatur. Wśród 30 różnych programów objazdowych znaleźć można propozycje zwiedzania Białorusi, Estonii, Rosji, Litwy, Łotwy, Mołdawii i Ukrainy. Na wycieczki organizowane przez Almatur pojedziemy autokarem, a 7-dniowy program zwiedzania Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii kosztuje  niecałe 1900 zł od osoby.

W tyle nie pozostaje Itaka, która w tym roku bardzo odważnie szturmuje Gruzję. Organizator przygotował na nadchodzący sezon letni, aż 10 różnych propozycji odwiedzenia tego kraju, z czego połowa to propozycje wypoczynku w gruzińskim kurorcie położonym nad Morzem Czarnym - Batumi. Itaka zabierze turystów także do Armenii, Azerbejdżanu, Estonii, Gruzji, Rosji, na Litwę, Łotwę, Ukrainę i do Uzbekistanu.


Turkmenistan

Logos Travel zaprasza podróżników do bardziej egzotycznych części byłego ZSRR. Oprócz 8 różnych propozycji zwiedzania Rosji, w tym wyprawy na daleką Kamczatkę, biuro przygotowało dla turystów także wycieczki do Kirgistanu, Kazachstanu, Tadżykistanu czy Turkmenistanu.  W ofercie Logos Travel znaleźć można propozycje wycieczek objazdowych po kilku krajach byłego ZSRR, m.in. ofertę  Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, wycieczkę objazdową po trzech krajach Kaukazu - Azerbejdżanie, Gruzji i Armenii, oraz dwutygodniowe zwiedzanie trzech azjatyckich państw Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu. Cena takiej wyprawy to ponad 12 tys. od osoby. Wszystkie programy dostępne są z wylotami z Warszawy.

Ostatnim odkryciem Polskich turystów jest też uzbekistańska Samarkanda – stolica wszystkich stolic. Do jednego z najstarszych miast świata pojechać możemy z biurami Gromada, Itaka, Ecco Travel, Logos Travel, Rainbow Tours.Największy wybór mają turyści pragnący odwiedzić Rosję. 41 wycieczek objazdowych po tym olbrzymim kraju pozwala nie tylko poznać najważniejsze rosyjskie metropolie - Moskwę, czy Sankt Petersburg, ale także wybrać się w głąb kraju. Turyści poszukujących dalekich wypraw z pewnością docenią wycieczkę przygotowaną przez biuro podróży Gromada -  Syberyjskie Morze .

Podczas tygodniowego wyjazdu zobaczyć można Irkuck, popłynąć w rejs po jeziorze Bajkał, odwiedzić polską wieś - Wierszynę, zobaczyć prawdziwą syberyjską łaźnię i spotkać się z szamanem. Wycieczka z przelotem samolotem do Moskwy lub Irkucka kosztuje od 4 tys. złotych od osoby.

Kolejna na liście jest  Ukraina. W wyszukiwarce Qtravel.pl dostępnych jest w sumie 26 różnych  ofert wyjazdu do naszego sąsiada. Większość stanowią wycieczki objazdowe autokarem. Jednak biuro PBI Olsztyn przygotowało wycieczkę, w ramach której turyści podróżują na Krym... pociągiem. 11-dniowy program zwiedzania Półwyspu Krymskiego kosztuje od 2100 zł za osobę.

Biuro Rainbow Tours proponuje w tym sezonie oferty wypoczynku na Krymie. Tygodniowy urlop w czterogwiazdkowym hotelu w Jałcie kosztuje od 3300 od osoby. Ale już w Ałuszcie można wypocząć przez tydzień za niecałe 2 tys. od osoby.

Klienci pragnący spędzić urlop na plaży mogą także wybrać gruziński kurort – Batumi. Dotrzeć można tam z Itaką. Organizator wybrał dla swoich klientów 4 i 5 gwiazdkowe hotele wysokiej klasy. Za tydzień wypoczynku w pięciogwiazdkowym hotelu Intourist Palace ze śniadaniami i obiadokolacjami zapłacimy od 2100 zł za osobę. Dla mniej wymagających Itaka proponuje czterogwiazdkowy Hotel Sanapiro, gdzie za tydzień wypoczynku z trzema posiłkami zapłacimy niecałe 1400 zł od osoby. Oferty wypoczynku na gruzińskich plażach dostępne są od czerwca do września. Wylot do Batumi dostępny tylko z Warszawy.

źródło Qtravel.pl

0 comments: