Ciekawe miejsca,

U stóp Świętego Krzyża czarownice nie śpią

23.9.12 Anonimowy 0 Comments

W tym miejscu każdy przeżyje niezwykłą i niezapomnianą podróż w czasie. W gminie Bieliny leżącej u stóp Świętego Krzyża – w sercu Gór Świętokrzyskich - na gości czeka wspaniała przygoda, emocjonujące spotkania z postaciami z przeszłości, tajemnicze wyprawy w poszukiwaniu skarbów.

W czasie wędrówki zmierzysz się z czekającymi na Ciebie leśnymi i domowymi bóstwami, postaciami żyjącymi w opowieściach naszych przodków, a dzięki ciekawym zadaniom i misjom do spełnienia staniesz się bohaterem gry strategicznej rozgrywanej w świecie legend, historii i średniowiecznych tradycji. W Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej dzięki opowieściom rzemieślników sprzed wieków poznasz bogactwo kulturowe, dziedzictwo historyczne Gór Świętokrzyskich, Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz legend, podań i rodzimej kultury ludowej.  Czarownice z humorem opowiedzą legendy świętokrzyskie i wciągną Cię w ciekawe osadowe gry terenowe oraz intrygujące zabawy i harce z elementami humoru i zdrowej rywalizacji, które na długo pozostawiają ślad w Twojej pamięci .

 

Swoją niezwykłą podróż po świętokrzyskiej krainie możesz kontynuować wyruszając  Świętokrzyskim Szlakiem Paproci – kilkukilometrową ścieżką edukacji ekologicznej prowadzącą przez najbardziej malownicze zakątki Gminy Bieliny. Pierwszy przystanek znajdziesz tuż obok Osady Średniowiecznej, a powędrujesz nim aż do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Hucie Starej, przy którym przygotowano również boisko wielofunkcyjne i pole namiotowe.   Wszystkich, którym bliskie są zagadnienia ekologiczne i dla których cennym jest obcowanie z pięknem dzikiej przyrody polecamy tę wyprawę wiodącą  polnymi i leśnymi dróżkami w otulinie i samym Świętokrzyskim Parku Narodowym, z dala od tras komunikacyjnych i cywilizacyjnego gwaru. Dodatkową atrakcją są kapitalne panoramy pasm górskich widoczne ze szlaku oraz zdrowe powietrze i doskonałe warunki klimatyczne.

To miejsce na wyprawę z grupą przyjaciół, kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy! Dla dzieci gospodarze przygotują wspaniałą wycieczkę szkolną!

Warto przeżyć niezwykłą przygodę!

Więcej informacji na:

www.osadasredniowieczna.eu

www.bieliny.pl

www.swietokrzyskiszlakpaproci.pl

Zamówienia i rezerwacje:

Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich

ul. Partyzantów 3, 26-004 Bieliny, tel. 41/2608156

W weekendy oraz dni wolne od pracy rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 603852640.

zamowienie@bieliny.pl

0 comments: