Alpy,

Vorarlberg: tu znajdziesz najpiękniejszą wioskę Europy

22.8.12 Anonimowy 0 Comments

Vorarlberg leży na zachodnim krańcu Austrii, pomiędzy Jeziorem Bodeńskim a Alpami i graniczy z Niemcami, Szwajcarią oraz z Liechtensteinem. Region ten znany jest z inspirującego połączenia kultury wysokich lotów z imponującymi dziełami natury.Vorarlberg zachęca swoich gości do poszukiwań i odkryć, raz po raz dostarczając im niezapomnianych chwil. Jest tu mnóstwo miejsca na inspirujące spotkania z przyrodą i wiele okazji do udziału w ciekawych imprezach kulturalnych. Charakterystyczna drewniana architektura regionu zachwyca i zaskakuje nowoczesnością, podobnie jak innowacyjne rozwiązania i kreatywne podejście do regionalnej kuchni. Vorarlberskie restauracje są słynne w całej Austrii.

Vorarlberg oferuje wyjątkową różnorodność wrażeń na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Region co roku proponuje gościom wypoczynek na najwyższym poziomie. Lech został w 2004 roku wybrany najpiękniejszą wioską Europy, Alpenregion Bludenz zyskał popularność jako ośrodek sportowy idealny dla rodzin, a chlubą wysokogórskiego Montafonu jest Piz Buin – najwyższy szczyt Vorarlbergu.

Spotkania z naturą i odrobiną adrenaliny proponują natomiast vorarlberscy specjaliści od imprez plenerowych. W Lech Zürs można na przykład wybrać się na górski rajd rowerowy, a w przerwie na hali zjeść śniadanie ze świeżym górskim serem – najsłynniejszym przysmakiem rodem z Vorarlbergu – w roli głównej. Ser ten produkuje się latem w małych górskich serowarniach. Mimo światowej atmosfery Lech zachował swój wiejski charakter. Turystów przyciąga tu przyroda i wspaniałe góry. „Goście, którzy odwiedzają nas latem, poznają uroki prawdziwego letniska i z zapałem uczestniczą w życiu wsi…” – twierdzi Hermann Fercher, dyrektor Lech Zürs Tourismus.

Kto wysoko mierzy, powinien zapisać się na wyprawę prowadzoną przez doświadczonego przewodnika i pod jego czujnym okiem zdobyć najwyższy szczyt Vorarlbergu - Piz Buin (3312 m). Przy dobrej widoczności, podczas tej transgranicznej górskiej ekspedycji można rozkoszować się zapierającym dech w piersiach widokiem, który sięga aż do Jeziora Bodeńskiego, szwajcarskich czterotysięczników i południowego Tyrolu.

Niezwykłym dziełem natury jest wodospad Fallbach, położony w dolinie Klostertal – najwyższy w Vorarlbergu. Można do niego dotrzeć specjalnym szlakiem turystycznym, prowadzącym dobrze zabezpieczoną ścieżką widokową. Z wysokości 1430 metrów górski potok spada po skalnej ścianie do poziomu 820 metrów. Środkowa część tego skalnego pomnika przyrody jest nachylona pod kątem 60 stopni.


Pasjonatom motoryzacji polecamy piętnasty Silvretta Classic Rallye Montafon, który odbędzie się od od 5 do 8 lipca. Rajd wystartuje uż po raz piętnasty, co roku ściąga on miłośników oldtimerów. Już twórcy pierwszych samochodów poddawali swoje prototypy testom wytrzymałościowym na alpejskich drogach. Trasa rajdu mierzy 570 km i prowadzi przez szereg górskich przełęczy. Silvretta Hochalpenstraße tp jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych tras widokowych w Alpach - stanowi królewski etap rajdu Silvretta Classic Rallye Montafon. Więcej informacji na www.silvretta-classic.de


Uwaga: Vorarlberg jest bliżej, niż się wydaje. Góry Vorarlbergu dzieli od granicy polsko - niemieckiej tylko około 7 godzin jazdy samochodem. Z Warszawy można tam dojechać w ciągu ok. 13 godzin autostradą Monachium – Memmingen.

źródło austria.info

[mappress mapid="28"]

0 comments: