Alpy,

Południowym Tyrol przyjazny naturze

22.8.12 Anonimowy 0 Comments

Dbałość o ekologiczną poprawność wcale nie musi ograniczać wygód turystów. Włoski Południowy Tyrol/Südtirol stanowi idealny przykład na to, że turystyka i jej rozwój może iść w parze z ekologią.


Ekologiczny luksus Vigilius Mountain Resort jest jednym z przykładów harmonijnego połączenia luksusu z dbałością o otoczenie. Jest to projekt jednego z czołowych architektów tego regionu Matheo Thun’a. Pięciogwiazdkowy hotel może pochwalić się prestiżowym certyfikatem „KlimaHaus A” świadczącym o bardzo niskim i efektywnym wykorzystaniu energii.
Viglius Mountain Resort nie jest jedynym takim projektem. Na uwagę zasługuje również Theiner Gartens Bio Vital Hotel, który powstał wyłącznie z naturalnych surowców pozyskanych głównie z regionu Południowego Tyrolu. Hotel zbudowany został bez użycia nawet jednego gwoździa! Metalu pozbawione są także łóżka dla gości, pościel i materace wykonano z całkowicie ekologicznej bawełny. Hotelowa kuchnia równie dobrze wpisuje się w tę wizję dostarczając gościom potrawy przygo-towywane z produktów ekologicznych, w miarę możliwości otrzymywanych z hotelowych upraw.
Przykładów takiej ekofilozofii znajdziemy w Południowym Tyrolu co najmniej kilka. Do grona hoteli przyjaznych otoczeniu można zaliczyć jeszcze Arosea Bio Hotel i Hotel Pfösl. Wszystkie z nich idealnie wpisują się w konwencję naturalnej harmonii pomiędzy turystyką a wspaniałą przyrodą tego regionu.
Eko-aktywność dla każdego Południowy Tyrol oferuje swoim gościom wiele atrakcji i nie tylko w wersjach luksusowych, lecz dostępnych dla każdego. Praktycznym rozwiązaniem dla aktywnego turysty jest wspólny bilet dla komunikacji i wypożyczalni rowerów. To znacz-ne ułatwienie dla wszystkich chcących w pełni docenić uroki regionu i aktywnie spędzić czas. W ramach jedno, dwu lub siedmiodniowego biletu możemy wypożyczyć rower oraz poruszać się komunikacją bez większych ograniczeń na większości uczęszczanych tras. Komunikacja obejmuje również trasy kolei linowych. Fakt ten docenią z pewnością miłośnicy pięknych widoków i prostego przemieszczania się z miejsca na miejsce.


Rajd bez spali, czyli eRallye Czy wyścig samochodów na krętych trasach Południowego Tyrolu może mieć cokolwiek wspólnego z ekologią? Tak! Istnieje jednak pewien warunek - samochody muszą być całkowicie elektryczne. Na taką właśnie atrakcję mogą liczyć wszyscy, którzy odwiedzą Południowy Tyrol we wrześniu.
Bezszelestny rajd będzie jednocześnie sprawdzianem dla nowej, wciąż rozwijającej się technologii. Do konkursu przystąpią m.in. Opel Ampera, Smart electric drive, Nissan Leaf oraz Peugeot iOn. A dlaczego akurat w Południo-wym Tyrolu? Eko wyścig idealnie wpisuje się w politykę tego regionu, gdzie większość energii pozyskiwana jest z odnawialnych źródeł, a jej wykorzystanie jest pod ścisłą kontrolą.

[mappress mapid="29"]

0 comments: