Alicante,

W hiszpańskim parku Terra Mítica sprawdzisz, co to jest grawitacja

30.7.12 Anonimowy 0 Comments

Wybrzeża Morza Śródziemnego kryją skarby związane z historią, kulturą i sztuką, które znajdują się praktycznie we wszystkich krajach położonych wzdłuż wybrzeża oraz na wyspach. Wszystkie te skarby i ponad tysiąc lat historii można odkryć w jeden dzień, w jednym miejscu, w Terra Mítica w Benidormie. Celem parku jest ukazanie odwiedzającym przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kultur Morza Śródziemnego. Zwiedzanie parku zapewnia świetną zabawę pełną emocji i adrenaliny dla całej rodziny.


Terra Mítica to spotkanie ze zwyczajami, mitami i legendami pięciu cywilizacji Morza Śródziemnego: Egiptem, Grecją, Rzymem, Hiszpanią oraz Wyspami Śródziemnomorskimi. Cały teren parku podzielony jest na pięć terytoriów, w czterech z nich dominującą atrakcją jest woda symbolizująca Morze Śródziemne, w piątej, w najwyższym punkcie terenu znajduje się jedna z największych atrakcji - kolejka górska, symbolizująca wyspy, z której rozciąga się wspaniały, panoramiczny widok na cały park.
Terra Mitica zajmuje obszar o powierzchni 750.000 metrów kwadratowych, na których rozmieszczone jest 30 atrakcji, gdzie odbywa się ponad 100 przedstawień dziennie, gdzie można zjeść w 80 restauracjach lub punktach gastronomicznych i kupić pamiątki w 18 sklepach.
Oferta atrakcji w parku Terra Mítica jest skierowana do każdego członka rodziny, który odwiedza park. Dla tych najodważniejszych, którzy chcą sprawdzić, co to jest grawitacja, park oferuje kolejki górskie: Tizona, Inferno lub Magnus Colossus, swobodne spadanie wzdłuż rzymskiej kolumny pod fantazyjną nazwą Lot Feniksa (El vuelo del Fénix) czy whadało Synkope.
Podobne emocje, tylko bardziej orzeźwiające, dostarczą kolejki wodne - Furia Trytona, Katarakty Nilu lub spływ śladami Jasona i Argonautów zwany Los Rápidos de Argos. Zupełnie innych emocji można doświadczyć w labiryncie Minotaura, Zagubionej Świątyni czy podróżując z Ulisesem – to dla tych, którzy lubią się bać.
Najmłodsi mogą przeżywać podobne przygody dostosowane jednak do potrzeb dzieci np. kolejki La Cólera de Akiles lub Infinnito. Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele przedstawień i pokazów.
W parku Terra Mítica odbywają się one praktycznie wszędzie. Po parku krążą odpowiednio dostosowane i wyposażone pojazdy wraz z aktorami szukającymi widzów, których bardzo chętnie zapraszają do wspólnej zabawy. W jednej chwili możesz stać się archeologiem lub rzymskim centurionem, gwiazdą rocka lub piratem. Najmłodsi mogą również oglądać przedstawienia kukiełkowe, a główne postacie z tych przedstawień, kukiełki Baba, Mitic oraz Cuca, są maskotkami parku. Witają one dzieci przy wejściu do parku i zabawiają je przez cały dzień tańcem i śpiewem.
W parku odbywają się również tradycyjne spektakle. W hali Circus Máximus, która może pomieścić 3.000 widzów, położonej na terytorium Rzymu, regularnie pokazywane jest przedstawienie “Tarantela” – taniec, śpiew, akcja, światło, kolor i fantazja. “Barbarroja” to drugie duże przedstawienie. Na replice statku pirackiego z efektami
specjalnymi, pirotechniką i wodą opowiedziana jest XVI wieczna historia młodej dziewczyny, mieszkanki wioski i kapitana piratów Barbarroja.
Turyści odwiedzający park, poza atrakcjami oraz przedstawieniami, mają możliwość skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej: eleganckich restauracji z pełną obsługą, w których można degustować typowe dania dla poszczególnych kultur lub restauracji samoobsługowych poprzez typowe restauracje typu „fast-food”. Oczywiście nie brakuje sklepów z pamiątkami.
Przez cały rok można zakupić różne wejściówki do parku Terra Mítica, które zawsze są połączone z promocjami na wejścia do innych parków tematycznych i atrakcji położonych w regionie. Dla dzieci poniżej 10 roku życia istnieje wejściówka sezonowa Club Babá, pozwalająca korzystać z wielu dodatkowych atrakcji oraz organizować swoje urodziny, komunię czy przyjęcia z innych okazji, gdzie najmłodsi są prawdziwymi bohaterami wydarzeń.
Wszystkie atrakcje parku są zaprojektowane tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby odwiedzających. Dodatkowo wszystkie urządzenia są wykonane przy zastosowaniu najnowszych nowinek technicznych.
Połączenie nowoczesnej technologii z otaczającą przyrodą oraz historią, która jest przestawiona w każdej z pięciu obszarów czyni z parku Terra Mítica wspaniałym miejscem wypoczynku, gdzie na każdym kroku odkrywa się coś dla siebie.
Terra Mítica, jest położona w Benidormie, centrum turystycznym wybrzeża Costa Blanca, w niewysokim łańcuchu górskim, Sierra Cortina, z którego można podziwiać przepiękny widok zatoki. Długie plaże o złotym piasku, łagodny klimat przez cały rok oraz morze z cudownie przezroczystą wodą to najważniejsze atrakcje, która od lat przyciągają miliony turystów każdego roku w ten region i które spowodowały jego szybki rozwój. Benidorm oferuje miejsca noclegowe w hotelach każdej kategorii, zajmując trzecie miejsce w Europie pod względem liczby łóżek, po Paryżu i Londynie. Położenie Benidormu pozwala na ciekawe wycieczki jednodniowe do Walencji lub Alicante.
We wspaniałym klimacie Costa Blanca, dzięki atrakcjom, przedstawieniom i ofercie gastronomicznej spędzisz z rodziną cudowne wakacje.
www.terramiticapark.com

0 comments: