Gdzie spędzimy kolejny długi weekend w tym roku?

5.8.14 Anonimowy 0 Comments


City break w europejskich stolicach - właśnie taką formę wypoczynku podczas sierpniowego długiego weekendu zaplanowała większość polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl. Ile średnio płacili za bilet lotniczy oraz gdzie mogą się wybrać ci, którzy dopiero szukają pomysłów na weekendowy wypoczynek? Sprawdził to serwis KAYAK.pl*.
 

berlin_


Fot. PojechaneWakacje.pl


Jak pokazują statystyki KAYAK.pl, wielu Polaków korzystających z serwisu zaczęło planowanie wyjazdu już w maju. Duża część wyszukiwań połączeń oraz noclegów na okres sierpniowego długiego weekendu odnotowana została również w czerwcu oraz lipcu. Do najpopularniejszych kierunków należały przede wszystkim stolice europejskie, takie jak Londyn, Paryż, Barcelona, Praga, Rzym, Lizbona czy Amsterdam. Wysoko uplasowały się też dwa polskie miasta - Warszawa i Gdańsk - oraz Nowy Jork. Ceny przelotów na zagranicznych trasach rosły z każdym miesiącem. Kupując w maju bilety lotnicze na sierpniową wycieczkę do Londynu trzeba było liczyć się z wydatkiem ok. 475 zł. Miesiąc później średnia cena wynosiła już ok. 522 zł, a w lipcu nawet ponad 700 zł.


Porównywarka ofert turystycznych KAYAK.pl sprawdziła również, gdzie i za ile mogą ciekawie spędzić długi weekend ci, którzy dopiero zaczynają jego planowanie.


Świętowanie na Wyspach Kanaryjskich


Tym, którzy mogą pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek i chcą połączyć przedłużony weekend z kilkudniowym urlopem, KAYAK.pl poleca wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, a dokładnie do miasteczka Candelaria, głównego centrum pielgrzymkowego położonego tuż nad oceanem. Właśnie tu znajduje się bazylika Matki Boskiej z Candelarii (Basilica de Nuestra Seńora de Candelaria), a uroczystości 15 sierpnia przyciągają rokrocznie tłumy pielgrzymów z całego świata. Według wyszukiwań KAYAK.pl, wylatując na Teneryfę z Warszawy w poniedziałek 11 sierpnia (powrót 18 sierpnia), za bilety w dwie strony dla jednej osoby trzeba zapłacić ok. 2700 zł. Pokój dla dwóch osób w dwugwiazdkowym hotelu można zarezerwować już od ok. 140 zł**.


Buon Ferragosto!


15 sierpnia to również wyjątkowy dzień dla Włochów. Tego dnia wszyscy wyruszają za miasto, odpoczywać z okazji Ferragosto, święta o pogańskich korzeniach, obchodzonego dawniej we wrześniu na zakończenie zbiorów. W ciągu dnia większość Włochów spędza czas na plażach, wieczorami ogląda pokazy fajerwerków, a następnie udaje się do barów i pubów, które otwarte są do bardzo późnych godzin nocnych. Wszystkim tym, którzy chcieliby się dołączyć do włoskiego świętowania, KAYAK.pl poleca wyjazd do Bari, miasta położnego nad samym Adriatykiem. Według wyszukiwań KAYAK.pl, przelot z Warszawy (wylot 14.08, powrót 17.08) to wydatek ok. 1100 zł za bilety w dwie strony dla jednej osoby. Ceny za noc w jednym z dwugwiazdkowych hoteli (pokój dla dwóch osób) zaczynają się od ok. 210 zł**.


Procesja na statku po jeziorze


Jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych związanych z obchodami uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czeka również na odwiedzających w tym czasie Klagenfurt oraz inne miejscowości położone wokół jeziora Wörth w Austrii. Ich mieszkańcy co roku organizują bowiem procesję na statku po jeziorze. Dodatkowo w niektórych z miasteczek na wodzie układa się "świetlne krzyże", które witają uczestników obchodów. Według wyszukiwań KAYAK.pl, do Klagenfurtu polecieć można za ok.1600 PLN (wylot 14.08, powrót 17.08). Noc w dwuosobowym pokoju w jednym z trzy- lub czterogwiazdkowych hoteli sieciowych to wydatek rzędu ok. 400 zł**.


Niezależnie od długości wyjazdu, każda, nawet weekendowa, wycieczka wymaga przemyślanego spakowania walizki. Na ile dni przed wyjazdem Polacy zaczynają pakowanie? Czego najczęściej zapominają? KAYAK.pl zachęca do udziału w ankiecie. Jej wyniki już niebawem!


*Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań polskich użytkowników porównywarki KAYAK.pl (marzec-lipiec 2014 r.).


**Ceny przelotów oraz noclegów podane zostały zgodnie z wyszukiwaniami KAYAK.pl z 25 lipca 2014 r.; ceny mogą ulec zmianie lub być niedostępne.


 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentarze: