Aktualności,

Poznańska Maltanka ma 40 lat!

20.7.12 Anonimowy 0 CommentsMaltanka, słynna poznańska kolejka wąskotorowa, obchodzi właśnie 40 urodziny. Z tej okazji nad Jeziorem Maltańskim przygotowano wiele atrakcji.

Wąskotorowa kolejka dziecięca pojawiła się w Poznaniu w latach 50-tych. Jednak dopiero w 1972 r. przeniesiono ją nad Maltę i od tamtej pory należy do najpopularniejszych atrakcji turystycznych dla najmłodszych w Poznaniu. Kursuje wzdłuż Jeziora Maltańskiego i łączy Rondo Śródka z Nowym ZOO, a po drodze zatrzymuje się m.in. przy nowo otwartych Termach Maltańskich. Kolejka Parkowa Maltanka to także gratka dla miłośników historii. Wagony są ciągnięte m.in. przez parowóz Borsig z 1925 r. – to jeden z najstarszych czynny parowozów wąskotorowy na świecie! Co roku Maltanką podróżuje około 200 tysięcy pasażerów.

Z okazji 40-tych urodzin Maltanka zaprasza w sobotę 21 lipca na stację początkową, gdzie przygotowano szereg niespodzianek dla najmłodszych: malowanki, zajęcia plastyczne, quizy, zgadywanki i zabawy. Wieczorem  zorganizowane zostaną nocne przejazdy kolejką oraz widowisko „Ogień, para, dźwięk”.

Fot. K. Lesinska MPK Poznań

0 comments: