Aktualności

W Warszawie staną legendarne wiedeńskie kanapy Enzis

10.5.12 Anonimowy 0 Comments


 © WienTourismus


ENZIS W WARSZAWIE

Wiedeńskie Enzis na stałe wpisały się w krajobraz austriackiej stolicy i dziś są wręcz tak popularne, że regularnie wybierają się w tour po Europie. Na kanapach zaprojektowanych przez duet architektów - Annę Popelkę i Georga Poduschkę – zasiadano już w Barcelonie, Madrycie i w Hadze... czas na Warszawę!

W południe 23 maja 2012 na pation przed Centrum Nauki Kopernik w Warszawie stanie 5 legendarnych wiedeńskich kanap Enzis! Będą służyć spragnionym odpoczynku warszawiakom (i nie tylko!) przez co najmniej rok.


WIELKIE GŁOSOWANIE - WYBIERAMY KOLOR ENZIS

Już dziś możecie wziąć udział w głosowaniu na ich kolor! Zastanówcie się dobrze - tylko od Was zależy, jaką farbą pomalujemy kanapy, na których przez cały rok będziecie spędzać wolny czas nad Wisłą.

Zapraszamy do Wielkiego Głosowania na Facebooku!


Do wyboru są 3 następujące warianty kolorystyczne:


zielony, bordowy i niebieski.


Zagłosuj na kolor kanap! Efekt na żywo już 23 maja w Centrum Nauki Kopernik!
Możecie też zobaczyć, jak do tej pory prezentowały się kanapy w różnych miastach i różnych odsłonach kolorystycznych - przygotowaliśmy dla Was specjalną galerię zdjęć na Facebooku.

Głosowanie trwa do 10.05.2012!


SŁOWO O KANAPACH ENZIS


Enzis, czyli wygodne miejskie kanapy pojawiły się w przestrzeni publicznej Wiednia w 2003 roku od razu robiąc niemałą furorę. Futurystyczne meble są nie tylko eksponatem MuseumsQuartier, czyli wiedeńskiej dzielnicy muzeów. Spełniają one również funkcję miejskich ławek, czy wręcz leżanek. Z tej ciekawej formy sztuki użytkowej od lat tłumnie korzystają Wiedeńczycy – przesiadują, polegują, rozmawiają, słuchają muzyki i czytają na nich książki. Czy nie lepiej jest zamienić domową kozetkę na dużą i wygodną kanapę w kulturalnym sercu miasta?


źródło austria.info


0 comments: