Różne

Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku

8.3.12 Anonimowy 0 Comments

Szlak kupców, podróżników i poszukiwaczy przygód, lecz również miejsce spotkań i wymiany myśli filozofów, mistyków, świętych mężów. Droga, którą na zachód podążały jedwab, żelazo i papier, w przeciwnym kierunku - złoto, perfumy i żywność, a w obydwie strony - idee, opowieści i legendy. „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku” to książka wydana przez Wydawnictwo Bezdroża, autorstwa Roberta Robba Maciąga - dziennikarza, fotografa i podróżnika (laureata konkursu Podróżnik Roku miesięcznika „Podróże”). Wbrew pozorom nie jest to książka o Jedwabnym Szlaku, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy nim podążają i o tych, którzy mieszkają na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie


Ledwo pojawiały się pierwsze domy kolejnej wsi, a rozbrzmiewały nowe nawoływania, następne zaproszenia. Znów była kawa z kardamonem i znów herbata. Herbata była zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu. Od Damaszku przez Azję Środkową do Chin.” - Robert na ponad 300 stronach opisuje i prezentuje (książka jest bogato ilustrowana), na czym polega prawdziwa magia azjatyckiej gościnności. Książka napisana w prawdziwie reporterskim, porywającym stylu, traktuje o kulturach i mieszkańcach odwiedzanych przez autora, azjatyckich regionów.


{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=Kuxc6WD0t9Y&hd=1}


Premierę książki zaplanowano na 18 marca 2012 r. W trakcie 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie autor spotka się z czytelnikami i będzie podpisywał książki, dostępne na stoisku Wydawnictwa Bezdroża. W związku z premierą „Tysiąc szklanek herbaty” planowane są liczne akcje dla czytelników Wydawnictwa Bezdroża.


 

0 komentarze: