Aktualności

Słuchawki na jetlag - Nowa propozycja linii Finnair

19.3.12 Anonimowy 0 Comments

Od końca marca do końca kwietnia linie Finnair przeprowadzą test tego innowacyjnego fińskiego urządzenia o nazwie Valkee wśród pasażerów klasy biznesowej na trasie Helsinki-Szanghaj.


Urządzenie Valkee ma na celu poprawę samopoczucia pasażerów dzięki jasnemu światłu wprowadzanemu przez kanał słuchowy i wyrównaniu ilości światła dostarczanego do mózgu do naturalnego poziomu. Pasażerowie będą dzięki temu w mniejszym stopniu odczuwać zmęczenie wywołane zmianą stref czasowych i zaburzeniem rytmu dobowego (tzw. jetlag). Urządzenie Valkee stanowi bezpieczny i naturalny sposób na uzupełnienie energii, a jego małe rozmiary sprawiają, że jest również łatwy w transporcie.


„Wprowadzenie słuchawek Valkee z jasnym światłem to jeden ze sposobów na wzbogacenie oferty lotów Finnair o nowe, interesujące doświadczenia. Jako innowacyjne linie lotnicze nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań w celu poprawy samopoczucia i komfortu podróży naszych pasażerów”, mówi Jarkko Konttinen, Wiceprezes Finnair ds. globalnej marki i komunikacji marketingowej.


Pasażerowie, którzy chcą wziąć udział w teście urządzenia są proszeni o wypełnienie formularza po skorzystaniu ze słuchawek Valkee według poleceń załogi. Na przykład w przypadku lotu w kierunku wschodnim do Szanghaju należy użyć słuchawek Valkee na około godzinę przed lądowaniem, wtedy, gdy w Szanghaju jest wczesny ranek.


Słuchawki emitujące jasne światło Valkee produkuje fińska firma o tej samej nazwie. Słuchawki zostały zatwierdzone jako wyrób medyczny klasy II(a) i otrzymały certyfikat CE. Po zakończeniu etapu testowego słuchawki Valkee zostaną dodane do oferty handlowej Finnair.


Czytaj też


Pokonaj strach przed lataniem

0 comments: