Austria,

Austria: Wielkanoc w Wildschönau

22.3.12 Anonimowy 0 Comments


Wielkanoc w Wildschönau © Wildschönau Tourismus


POŻEGNANIE ZIMY  WILDSCHÖNAU

Darmowe karnety narciarskie, piszczące jajka i wielkanocne zające na nartach – Wildschönau szykuje na zakończenie sezonu narciarskiego sporo niespodzianek! Dzieciaki do 15 lat pośmigają na nartach za darmo, maluchy przy pomocy detektorów lawinowych spróbują odnaleźć na górze Schatzberg kolorowe pisanki zakopane w śniegu, a ich rodzice będą mogli w tym czasie usiąść wygodnie na leżaku i opalać się w pełnym wiosennym słońcu, na wysokości 1900 m. Urlop w Wildschönau to urlop za rostądną cenę: noclegi w przytulych pensjonatach dostępne są już od 22 euro / noc.

RODZINA GÓRĄ

W Alpach Kitzbühelskich słońce wstaje głównie dla rodzin. Szczególnie między 24 marca a 9 kwietnia. Wtedy to młodzi narciarze (do 15 lat) mogą na nartach pojeździć za darmo, i ile jedno rodziców zakupi karnet narciarski ważny w tym samym terminie za 133,20 euro. Dzieci poniżej 6. roku życia jeżdżą zupełnie za darmo. Warto zapamiętać: z kartą gościa Wildschönau GästeErlebnis Card, którą każdy gość otrzymuje już od 1. noclegu gratis przejazdy skibusami i transportem nocnym, wyprawy piesze z przewodnikiem oraz wstęp do muzeów. Tata może więc spokojnie wypoczywać, a w schronisku zamówić dla dzieciaków dodatkową porcję omletu cesarskiego Kaiserschmarrn, który w wiosennym słońcu smakuje trzy razy lepiej niż normalnie.

NA TROPIE WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

Na górze Schatzberg obywa się 7 kwietnia impreza pełna niespodzianek dla dzieci. Jej motywem przewodnim jest hasło: „gdzie zapiszczy, tam kopiemy”! Dzieci w wieku od 4 do 6 lat będą z zapałem tropić zajęcze omyki! Dzięki darmowemu karnetowi (na 1 dzień) bez problemu dostaną się wyciągiem na górę, na halę Schatzbergalm, gdzie pracowici jak mrówki pomocnicy przyjmą je do wspólnej zabawy. W wielkanocnej manufakturze będzie można pomajsterkować. Następnie ekipa górskiego pogotowia zaopatruje wszystkie dzieci w odbiorniki lawinowe PIEPS oraz sondy lawinowe. Wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa: alarm piszczy, a spod śniegu wykopywane są tysiące kolorowych pisanek. Podczas gdy maluchy zajęte są poszukiwaniem, ich rodzice raczą się pysznymi wielkanocnymi potrawami w schronisku. A kto chce, może pomóc dzieciakom zbudować wielką wieżę z kolorowych śnieżek.

źródło austria.info

0 komentarze: