Tajlandia

Poznaj smaki egzotycznej Tajlandii

9.2.12 Anonimowy 0 Comments

o których będzie mowa w nowej serii programu emitowanego na Travel Channel ”Sophie Grigson w Tajlandii”.


Odległa Tajlandia skutecznie kusi wysokimi temperaturami, bajecznymi widokami oraz przystępnymi cenami. Ciekawostką jest jednak, że wiele osób decyduje się na wyjazd do tego egzotycznego kraju dla… smaku. Tajska kuchnia jest bowiem unikatowa w skali świata i może dostarczyć podniebieniu prawdziwej rozkoszy. Dlatego też miłośniczka podróż oraz prezenterka Travel Channel, Sophie Grigson wyruszy do południowo-wschodniej Azji na poszukiwanie nowych smaków.


Oprócz prawdziwej eksplozji miejscowych potraw, typowych jak również tych zaskakujących, Sophie pozna fascynującą kulturę kraju oraz ludzi w nim mieszkających. Odwiedzi stolicę kraju, Bangkok, gdzie zobaczy przepiękne skarby architektury oraz będzie uczestniczyć w fascynującej lekcji na temat buddyzm i jego roli w społeczeństwie. Następnie, nie tylko w teorii, ale na własnym ciele dowie się czym jest i z czego słynie tajski masaż. Między czasie odda się szału zakupów na jednym z największych weekendowych targów na świecie - Chatuchak Market, na którym można kupić absolutnie wszystko. Na zakończenie zobaczy antyczne miasto Chang Mai oraz słynny most na rzece Kwai.


Aromatyczna wyprawa to możliwość poznania wszystkiego na temat kuchni oraz kultury Tajlandii. ”Sophie Grigson w Tajlandii” emisja od 28 lutego do końca marca - w każdy wtorek o godz. 20:00.


0 comments: