Regiony

Po Gdańsku jeździ EKOLOGICZNY tramwaj!

25.2.12 Anonimowy 0 Comments


Powiększenie...

Tramwaj spotkać będzie można na terenie całego miasta, bo ekologiczny skład jeździ na różnych liniach. Ekologiczny pojazd, który po Gdańsku poruszać będzie się do lutego 2013 roku, jest częścią projektu Czyste Miasto Gdańsk realizowanego przez gdański Zakład Utylizacyjny i wpisuje się w kampanię informacyjną Systemu Dualnego MOKRE SUCHE - „Oddziel mokre od suchego. Zrób dla ziemi coś dobrego”.


Przypominamy, że system dualny 1 kwietnia 2012 roku obejmie kolejne gdańskie dzielnice: Chełm, Krakowiec, Matarnia (część), Młyniska (część), Olszynka, Orunia - Św. Wojciech - Lipce, Przeróbka, Rudniki, Stogi, Środmieście (część), Ujeścisko-Łostowice (część) i Wyspa Sobieszowska. A to oznacza, że ich mieszkańcy gromadzone dotychczas w jednym pojemniku odpady wrzucać będą do dwóch pojemników dzieląc je na mokre i suche. Cały Gdańsk systemem dualnym objęty zostanie w 2013 roku. Jako ostatnie - w kwietniu przyszłego roku - do systemu dołączą: Aniołki, Brętowo, Brzeźno, Jasień, Letnica, Młyniska (część), Nowy Port, Oliwa, Piecki Migowo, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Siedlce, Strzyża, Suchanino, Środmieście (część), Ujeścisko-Łostowice (część), VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, oraz Żabianka.


Od 1 kwietnia 2010 roku odpady w systemie dualnym segregują już mieszkańcy Osowej, Klukowa, Firoga, Rębiechowa i Wzgórza Mickiewicza. W styczniu 2011 roku dołączyli do nich mieszkańcy dzielnic: Matarnia, Bysewo, Kokoszki, Karczemki, Kiełpino Górne, Smęgorzyno, Szadółki, Rębowo, Zakoniczyn i Ujeścisko.


By ułatwić gdańszczanom wprowadzenie w swoich gospodarstwach domowych nowego systemu Urząd Miejski uruchomił specjalną podstronę na stronie internetowej miasta, gdzie znajdują się szczegółowe i pomocne informacje na temat nowego systemu www.gdansk.pl/systemdualny. Zachęcamy do odwiedzania strony.


Anna Dobrowolska / Biuro Prasowe


źródło gdansk.pl

0 comments: