ferie,

Zmiana turnusu i dodatkowe pociągi na ferie od PKP Intercity

27.1.12 Anonimowy 0 Comments

W związku z tym PKP Intercity uruchomiło dodatkowe, sezonowe połączenia do i z miejscowości górskich. Spółka będzie na bieżąco monitorować frekwencję w pociągach. W tym roku ostatnie województwa kończą ferie 26 lutego.


W 2012 roku ferie zimowe zostały podzielone na cztery turnusy. Pierwszy z nich, dla czterech województw, rozpoczął się 16 stycznia. Ostatni turnus, dla pięciu województw zakończy się 26 lutego. Na ten okres zostanie uruchomionych w sumie 28 pociągów jadących do/z miejscowości górskich, m. in. Zakopanego, Wisły czy Krynicy. Dodatkowo w najbliższy weekend PKP Intercity uruchomi dwa pociągi kategorii TLK dla osób, które będą chciały podróżować z/do Zakopanego.

Pierwszy z nich wyruszy w niedzielę 29 stycznia o 7:24 z Krakowa Płaszowa i na stację w Zakopanem dotrze o 10:41. Drugi pociąg odjedzie z Zakopanego o godzinie 15.41, by na peron Warszawy Wschodniej dotrzeć o 22.23. Na oba pociągi bilety można kupić jedynie w kasach. Rezerwacja miejscówek obowiązuje w pierwszej klasie.

W czasie całego okresu ferii zimowych największą popularnością cieszy się Zakopane. W najbliższą sobotę,  28 stycznia, do zimowej stolicy Polski przyjedzie w sumie 11, a odjedzie sześć pociągów uruchamianych przez PKP Intercity. Natomiast dzień później, kiedy to przewidywany jest szczyt przewozowy, z Zakopanego w różne części Polski odjedzie 12 składów. Jedenaście z nich będzie przejeżdżać przez województwo Mazowieckie, które kończy tego dnia ferie. 29 stycznia do Zakopanego przyjedzie siedem pociągów.

PKP Intercity przypomina również, że pasażerowie podróżujący m.in. na trasie Kraków -Zakopane-Kraków mogą korzystać z promocyjnych ofert, dzięki czemu za bilet wraz z miejscówką w klasie
2 pociągu ekspresowego Tatry zapłacimy 13 zł w ramach oferty Last Minute.

PKP Intercity na bieżąco śledzi frekwencję w pociągach oraz poziom rezerwacji. W tym roku spółka wdrożyła specjalną procedurę pozwalającą na rezerwację grupową jedynie do 40 procent miejsc
w pociągu. Dodatkowo Spółka umożliwiła zorganizowanym grupom, w przypadku braku miejsc
w pociągach kategorii Twoich Linii Kolejowych (TLK), rezerwacje w pociągach wyższej kategorii Express (Ex) za tę samą cenę. Warunkiem jest dodatkowy zakup miejscówek. 

Ponadto, PKP Intercity posiada obecnie 20 procentową rezerwę taborową, która umożliwia  rozmieszczenie na największych stacjach kolejowych rezerwowych wagonów i w razie potrzeby dołączenie ich do pociągów na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak np. awarie.

Informacje na temat frekwencji w pociągach będą na bieżąco aktualizowane i dostępne na stronie internetowej www.intercity.pl. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy, oferty przewoźnika, promocji oraz frekwencji
w pociągach dzwoniąc również pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych).Terminy ferii zimowych 2012


16 - 29 stycznia     Dolnośląskie
Mazowieckie
Opolskie
Zachodniopomorskie

23 stycznia - 5 lutego    Podlaskie
Warmińsko – Mazurskie

30 stycznia - 12 lutego     Lubelskie
Łódzkie 
Podkarpackie
Pomorskie
Śląskie

13 - 26 lutego    Kujawsko – Pomorskie
Lubuskie
Małopolskie
Świętokrzyskie
Wielkopolskie


Fot. © pojechanewakacje

0 komentarze: