Maroko

Niezapomniana noc w Maroku - zaplanuj Sylwestra już dzisiaj

14.11.11 Anonimowy 0 Comments

Sylwester, dzień kiedy świętuje się koniec starego roku i początek nowego, stanowi czas hucznych zabaw, toastów, sztucznych ogni, petard. To szczególny moment radości. W Danii równo o północy zeskakuje się z krzesła, a w Hiszpanii, za każdym uderzeniem zegara zjada jedno winogrono. To stare tradycyjne zwyczaje, ale w tym roku będzie można spróbować czegoś zupełnie nowego, co sprawi, że ta jedyna taka noc będzie niezapomniana.Północ zastanie gości na wydmach największej pustyni świata, gdzie będzie można posmakować wybornego marokańskiego wina w blasku fajerwerków rozświetlających niebo, a berberyjskie przysmaki i niesamowity klimat sprawią, że będzie to naprawdę udane powitanie Nowego Roku. Będzie można zasnąć pod rozgwieżdżonym niebem w berberskich namiotach, a rano zobaczyć spektakl stworzony przez wschodzące słońce nad Saharą.

Wystarczy zebrać grupę 12 osób, by udać się w podroż życia, która zostanie specjalnie dla nich zorganizowana. Atrakcją wyjazdu będzie nie tylko spełniona lampka szampana na pustyni, ale także odpoczynek na najpiękniejszych plażach i zwiedzanie tajemniczych miejsc w Maroku. Niesamowite wrażenia robią także majestatyczne góry Antyatlasu, wielkie unikatowe lasy arganowe i baśniowe wioski berberskie. Trasa wiedzie także przez słynący z uprawy szafranu Talouine oraz znany z produkcji kolorowych dywanów Taznakht.

Wyprawa do Maroka, to zawsze podroż po niesamowite wrażenia i odrobinę adrenaliny. Nie można przegapić zapierającej dech w piersi jazdy samochodami terenowymi 4x4 przez miejscowość M'Hamid, który nazywany jest "marokańskim końcem świata", aż do Ergu Chigaga – najwyższych, piaszczystych wydm w Kraju Zachodzącego Słońca. Kilkadziesiąt kilometrów off-roadowej jazdy, poprzez kamienistą pustynię - hamadę, z krótkim przystankiem na lunch przy Świętej Oazie.

Maroko to kraj kontrastów, gdzie można poszaleć samochodem terenowym, ale także wcielić się w rolę karawaniarzy, którzy od tysięcy lat przemierzali tędy szlak prowadzący z legendarnego Timbuktu. Wybierając się na pieszy trekking lub wyprawę na grzbiecie dromaderów, z przerwą na lunch, odkryjemy Saharę w całej jej różnorodności. Trudno opowiedzieć wrażenia z biwaku. To po prostu trzeba przeżyć.

Przy okazji można będzie także zobaczyć Agadir, największy kurort, gdzie fale Oceanu Atlantyckiego ścierają się z elegancją kurortów i delikatnością białego piasku.

- Maroko to bardzo różnorodny kraj, gdzie każdy znajdzie to, co najbardziej lubi. Piękne plaże, wygodne hotele, ale też ekstremalne doznania podczas wspinaczki w góry, gdzie latem leży śnieg. Pustynia przyciąga jak magnes, zagubione w czasie wioski berberskie, nowoczesność splatająca się z historią, zapach przypraw, smak oleju arganowego – to jedyne takie miejsce na świecie – mówi Fouad Hajoui, dyrektor na Europę Centralną i Wschodnią Marokańskiej Izby Turystycznej. – To zaledwie kilka powodów, dla których warto do nas przyjechać, ale tym co najważniejsze są ludzie, zawsze gościnni, uśmiechnięci i chętni do pomocy.

Wyjątkowy wyjazd pomoże zorganizować Maroko Tavel, biuro podroży które specjalizuje się w wyjazdach do Maroka i to wyjazdach dla świadomych turystów, którzy wiedzą gdzie jadą i co chcą zobaczyć. To biuro, które proponuje unikalną i najbogatszą na polskim rynku ofertę wyjazdów pobytowych i objazdowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

- Ten kraj to doskonała propozycja dla spragnionych odpoczynku na pięknych, piaszczystych plażach, łagodnego, ciepłego klimatu, wyśmienitej kuchni, egzotyki, odsłaniającej wiele twarzy krainy – twierdzi Paweł Mietlicki, konsul honorowy Królestwa Maroka. – To także świetne miejsce dla chcących aktywnie spędzić czas. Co bardzo ważne, odpoczywając i przemierzając szlaki w Maroku, każdy może czuć się całkowicie bezpiecznie.

0 komentarze: