Kamila Andersen,

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Grecja oczami Kamili

9.9.11 Anonimowy 0 Comments

Kamila Andersen jest beztroską podróżniczką, pełną pasji do odkrywania egzotycznego świata i jego zakątków, a także zawierania nowych znajomości. Od dziecka wyróżniała ją niezwykła ciekawość świata oraz zamiłowanie do przyglądania się jego mieszkańcom. Odbyła podróże do ponad 50 krajów, podczas których zawarła wiele wyjątkowych przyjaźni na całe życie. Uwielbia ciepło, piękne plaże, tropikalne owoce i odkrywanie wszelkich lokalnych tajemnic. Możemy towarzyszyć Kamilii w jej podróżach oglądając inspirujące programy z jej udziałem - Niebieski Kontynent oraz Światowa odyseja Juliana i Kamili.

Niezwykła pasjonatka podróży dzieli się z nami wrażeniami ze swojego pobytu w przepięknej Grecji, którą odwiedziła wraz z Julianem Hanton’em w ramach serii Światowa odyseja Juliana i Kamili.Czy wizyta w Grecji była Twoją pierwszą wyprawą do tego miejsca, czy odwiedziłaś ją już wcześniej?


Tak, to była moja pierwsza podróż do Grecji. Odwiedzenie tego kraju było moim marzeniem od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszałam o nim w liceum, dlatego też możliwość zrealizowania tego pragnienia była naprawdę cudowna.


Jakie są najbardziej interesujące miejsca do odwiedzenia w Atenach? Które miejsce najbardziej polecasz?


Wiem, że może to nic nadzwyczajnego, ale kocham Akropol oraz nowe Muzeum Akropolu, w którym zobaczyć można wiele niesamowitych eksponatów. Ponadto, jednym z moim ulubionych zajęć w każdym mieście, które odwiedzam jest przechadzanie się po jego uliczkach i przyglądanie się ludziom. Także pod tym względem Ateny mnie nie zawiodły.


Czy doświadczyłaś jakiejś zabawnej, bądź zaskakującej sytuacji podczas podróży po Grecji?


Muszę przyznać, że lekcja rysunku z natury, w której uczestniczyłam wydała mi się całkiem zabawna, jednak wyniosłam z niej także kilka cennych wskazówek dotyczących udoskonalenia mojego rysunku.


Czy miałaś możliwość spróbowania tradycyjnej kuchni greckiej? Masz jakieś ulubione danie?

Po tym jak spróbowałam greckiego jedzenia od razu się w nim zakochałam i podczas pobytu w Grecji nie żałowałam sobie tych pyszności. Uwielbiam grecką potrawę Saganaki, którą przygotowuje się z sera feta, piekąc go z oliwą z oliwek, chilli i kilkoma innymi wspaniałami dodatkami. Nie potrafię sobie odmówić.


Co było dla Ciebie największym wyzwaniem podczas kręcenia programu w Atenach?


Myślę, że największym wyzwaniem było dotarcie do tych atrakcji Aten, które nie były wcześniej pokazywane wżadnym programie. Ateny są popularnym celem podróży, w związku z czym zostało o nich powiedziane praktycznie wszystko. Ale rozejrzeliśmy się dokładnie i udało się nam odkryć taką wielką postać jak Tom z Ogrodów Toma. Jeżeli chodzi o sferę osobistą, to zawsze borykam się z chorobą morską, dlatego też największym wyzwaniem dla mnie samej było pokonanie lęku i wejście na łódkę, którą mieliśmy dopłynąć do jednej z greckich wysp.


Jakie są Twoje najcenniejsze wskazówki dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na wycieczkę do Aten?


Radziłabym, aby każdy kto wybiera się do Aten upewnił się, że na jego liście atrakcji do zwiedzania nie zabraknie Akropolu oraz jego muzeum, ale przede wszystkim podróży do miejsc, których nie ma w żadnym przewodniku, gdyż to właśnie tam można spotkać tych najbardziej niezwykłych ludzi oraz doświadczyć niezapomnianych chwil.


Uważasz, że podróżowanie do Grecji po ostatnich zamieszkach związanych z kryzysem jest bezpieczne?


Tak, myślę, że większość podróżnych może wciąż odwiedzać Grecję, unikając problemów. Jeśli turyści są dobrze poinformowani i używają zdrowego rozsądku, to nie widzę najmniejszych powodów, by odmawiali sobie wyprawy do tego kraju. Mnie osobiście przebywanie w państwie podczas, gdy panują w nim niespokojne czasy bardzo fascynuje, gdyż właśnie wtedy można na własne oczy zobaczyć jak naprawdę wyglądają tam realia życia.


Czytaj też


Światowa odyseja Juliana i Kamili - Grecja oczami Juliana

0 komentarze: