Aktualności

Leśnicy zapraszają na festyn do Sopotu

7.9.11 Anonimowy 0 Comments

w tym samym co w ubiegłych latach miejscu – na Placu Kuracyjnym przy molo w Sopocie. W godzinach od 11.00 do 18.00 leśnicy zapraszają do udziału we wspólnej zabawie. Na specjalnie przygotowanych na tą okazję stoiskach  można będzie wziąć udział w grach, konkursach i zabawach o tematyce przyrodniczej i ekologicznej a także sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę o lesie. Na małych artystów oczekiwać będą leśnicy z Nadleśnictwa Kolbudy z przygotowanymi grami i konkursami plastycznymi. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i upominki.


 Poza leśnikami podczas festynu zaprezentują się także Parki Krajobrazowe z terenu Województwa Pomorskiego, Liga Ochrony Przyrody oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej. Przy stoisku Klubu Dżentelmena Szos można będzie wymienić przyniesioną zużytą oponę samochodową na sadzonkę atrakcyjnego drzewka lub krzewu.  Kto przyjdzie na festyn bez opony będzie mógł sadzonkę pochodzącą z Arboretum w Wirtach kupić w stoisku Nadleśnictwa Kaliska.  Nie zabraknie także gospodyń domowych z Osiecznej i Skórcza, które do Sopotu przyjadą z własnoręcznie sporządzonymi przetworami z owoców lasu. Wśród uczestników imprezy znajdą się, tradycyjnie również, sokolnicy z Tucholi ze swoimi skrzydlatymi podopiecznymi.


Atrakcyjnie zapowiada się również oprawa muzyczna festynu. Na estradzie wystąpią m.in. młodzi piosenkarze z Pałacu Młodzieży w Gdańsku,  Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Jantar” z Nadleśnictwa Cewice i zespół M22 założony przez Jacka Szulca – leśnika ze Strzebielina. Około 1630 wystąpi gwiazda tegorocznej imprezy, zespół „Bubliczki” z Brus.


Gdańscy leśnicy zapraszają.


Tradycyjny Leśny Festyn Rekreacyjny w Sopocie w sobotę 10 września od godz. 11:00


źródło lasy.gov.pl

0 comments: