historia Wizz Air,

Wizz Air ma 20 lat!

21.5.24 mm 0 Comments

Wizz Air dwie dekady rozwoju w branży lotniczej. Od powstania w 2003 roku linia lotnicza przewiozła już ponad 400 milionów pasażerów na całym świecie.

fot. Wizz Air

Wizz Air wspomina początki swojej działalności, choć nie zawsze była to spokojna podróż. 19 maja 2004 roku był ważnym momentem dla linii. W dniu pierwszego lotu zespół z entuzjazmem przygotowywał się do pierwszego startu zaplanowanego na godzinę 6:00 rano. O 5:30 dyrektora generalnego nadal nie było na miejscu. Okazało się, że zaspał. Został nagle obudzony przez ówczesnego dyrektora operacyjnego i cały w emocjach, znalazł się na pokładzie o 5:51, w sam raz na start.
Później tego samego dnia József Váradi został zaproszony do CNN do wygłoszenia wykładu, na temat nowej linii lotniczej. Wywiad przybrał nieoczekiwany bieg wydarzeń, kiedy to prezenter powiedział: „Wizz Air to 57. nowo utworzona linia lotnicza ostatnimi czasy. Kto was potrzebuje? Wróć za rok, jeśli nadal będziesz w grze”.
 
- Reszta to historia, Wizz Air przewiózł 400 milionów pasażerów w ciągu ostatnich 20 lat i nawet ja wciąż tu jestem – skomentował József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.
 
Od swoich dynamicznych początków Wizz Air wzniósł się na nowy poziom, zapewniając łączność i dostępność w Europie i poza nią. Dążąc do demokratyzacji podróży, Wizz Air ułatwił bezprecedensowy dostęp do miejsc docelowych, wspierając wymianę gospodarczą i kulturalną ponad granicami.
W ciągu ostatnich dwudziestu lat Wizz Air dokonał niezwykłych osiągnięć, w tym latał do prawie 200 miejsc docelowych w 53 krajach. Wspierana siecią czterech linii lotniczych grupa, wykazała zdecydowane zaangażowanie w bezpieczeństwo, niezawodność i doskonałość działania.
Nieustannie skupiając się na zrównoważonych praktykach, Wizz Air ustanowił standardy odpowiedzialnego lotnictwa, zdobywając rok po roku uznanie jako najbardziej zrównoważona linia lotnicza na świecie. Dzięki innowacyjnym inicjatywom i młodej flocie, linia stale minimalizuje swój wpływ na środowisko.
Dzięki ambitnym planom przekształcenia się w linię lotniczą obsługującą 500 samolotów do 2030 r. linia zobowiązała się do kontynuowania przyszłości lotnictwa i poprawy komfortu podróżowania dla przyszłych pokoleń oraz do oferowania pasażerom niskokosztowych podróży.
 
- Składam moją największą wdzięczność każdemu z Was za nieustające wsparcie i zaangażowanie przez ostatnie dwie dekady. Razem zmieniliśmy świat i osiągnęliśmy niezwykły sukces. Dziękuję! Nasze oczy są teraz skierowane na następne 20 lat – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Tego lata Wizz Air dysponuje w Polsce flotą składającą się z 30 samolotów i siatką połaczeń oferującą 153 trasy. Wizz Air obsługuje loty z 11 polskich lotnisk w tym 5 baz (Gdańsk, Katowice, Kraków, Warszawa i Wrocław). W  Polsce linia zatrudnia ponad 1300 osób.
 
Aby uczcić wyjątkowe wydarzenie, Wizz Air oferuje jedyny w swoim rodzaju pakiet nagród, który umożliwi szczęśliwemu zwycięzcy odwiedzenie prawie 200 miejsc docelowych na całym świecie. To szansa na wygranie lotów o wartości 20 000 euro na całe życie. Aby mieć szansę na wygraną, poszukiwacze przygód powinni kupić bilet Wizz Air i przesłać swój kod rezerwacji oraz imię i nazwisko na stronie konkursu z okazji 20. rocznicy Wizz Air   w okresie od 00:00 (GMT+1) 19 maja 2024 r. do godziny 23:59 (GMT) 21 maja 2024 r. +1). W konkursie może wziąć udział każdy rezydent podatkowy krajów, do których Wizz Air prowadzi działalność, który ukończył 18 lat. Bez ograniczeń dotyczących nagrody, zwycięzca będzie mógł zabierać przyjaciół i rodzinę na dowolną liczbę podróży, aż do osiągnięcia limitu w wysokości 20 000 euro.

0 comments: