Brian Grubb,

Pierwszy na świecie: Wakeskating w basenie infinity i skok BASE z wieżowca w Dubaju

5.12.23 mm 0 Comments

Amerykański pionier i dwukrotny mistrz świata wakeskatingu - Brian Grubb osiągnął niezwykły sukces w projekcie łączącym wakeskating napędzany dronem i skok BASE. Grubb pokonał najpierw 94 metrów na desce napędzany dronaem.  Następnie przeskoczył przez krawędź basenu, przechodząc do 77-piętrowego skoku BASE i wylądował z powodzeniem na plaży 294 m niżej. To niezwykłe osiągnięcie, znane jako "WakeBASE", spełniło jego marzenie i stanowiło kamień milowy.


- Projekt WakeBASE stanowił wyzwanie. Brian Grubb uprawiał Wakeskating w wyjątkowych miejscach, takich jak kanion Wadi al-Hidan w Jordanii, góry lodowe Cape Cod czy basen Kleopatry w Turcji. Grubb zdecydował się być pierwszym, który zaprezentuje światu połączenie Wakeskatingu i BASE jumpingu.
Grubb wyjaśnił: - Chciałem być pierwszą osobą, która wykona kombinację Wakeskatingu i BASE jump’u. Ten pomysł towarzyszył mi przez 7 lat i nie było dnia, żebym o nim nie myślał.

Czytaj też
 

Aby przygotować się do tego, Grubb skorzystał z wiedzy Milesa Daishera, znanej legendy skoków BASE (ponad 4500 wykonanych skoków BASE). Daisher opracował rygorystyczny program szkoleniowy dla Grubba, który do grudnia 2022 roku miał jedynie 26 wykonanych skoków BASE na swoim koncie.

- Grubb wyjaśnił: "Mentalnie ten projekt był bardzo wymagający, ale mój harmonogram treningowy przygotował mnie na wszystko.

- Dzięki współpracy z marką Prada, ten pierwszy na świecie projekt był również modowym debiutem dla wakeskate i BASE jumpingu. Grubb został ubrany w niestandardowy kombinezon Prada Linea Rossa, zoptymalizowany pod kątem obu sportów, łączący wysoką wydajność i innowacyjność. Jego buty zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić optymalną przyczepność na desce Prada Linea Rossa Wake Skate o nowoczesnym designie z kultowym emblematem marki.

- Gdy Grubb doskonalił swoje umiejętności, deweloper dronów Sebastian Stare wraz z zespołem projektowali drona specjalnie dostosowanego do tego projektu. "To, co sprawia, że ten konkretny dron nadaje się do WakeBASE, to ulepszone zachowanie podczas lotu dla ruchów Wakeskate. Jest to nasze własne unikalne IP - od komponentów sprzętowych po oprogramowanie, takie jak elektronika, kontroler lotu, algorytmy, czujniki, śmigła i ogon bezpieczeństwa. Dzięki spostrzeżeniom samego Briana, funkcjonalność drona została ulepszona i przetestowana kilka razy, aby optymalnie dopasować ją do wykonania WakeBASE - wspomniał Stare.

Projekt WakeBASE Briana Grubba stanowi kulminację ponad 20 lat uprawiania wakeboardingu i 15 lat skoków spadochronowych, łącząc jego dwie największe pasje.
Dubaj był oczywistą lokalizacją dla tego projektu ze względu na swoją reputację “miejsca dla osób poszukujących przygód”. WakeBASE to nowy punkt w kronice niezwykłych osiągnięć miasta.

Grubb podsumował: - Po wymyśleniu tego pomysłu, szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji. Gdy zobaczyliśmy Address Beach Resort w Dubaju i jego basen z niewidoczną krawędzią, stwierdziliśmy, że jest idealny. Budynek jest dobrze przygotowany do takich zadań, nawet basen jest odpowiednio zakrzywiony. Gdy tylko zobaczyliśmy go na własne oczy, wiedzieliśmy, że to jest to i wtedy zaczęła się prawdziwa misja". 

0 comments: