Gdańsk,

z Wizz Air z Gdańska do Walencji w Hiszpanii i Rzymu Fiumicino we Włoszech

26.10.23 mm 0 Comments

Wizz Air rozbudowuje siatkę połączeń w Gdańsku. Przygotował nowe połączenia z Gdańska do Walencji w Hiszpanii i Rzymu Fiumicino we Włoszech. 


Wizz Air  dodaje też ósmy samolot do bazy w Gdańsku w kwietniu 2024 r., dzięki czemu wzmacnia  wiodącą pozycję rynkową linii w regionie. Działanie jest wynikiem ścisłej współpracy pomiędzy Wizz Air, a Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, który odgrywa kluczową rolę w stałym rozwoju linii.

- Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz Polski i regionu pomorskiego. Dodanie ósmego samolotu do Gdańska jeszcze bardziej wzmocni naszą wiodącą pozycję na rynku, jednocześnie stymulując gospodarkę i tworząc więcej miejsc pracy w Wizz Air i branżach pokrewnych. Naszym celem jest nadal oferowanie pasażerom szerokiej siatki połaczeń, która została zaprojektowana tak, aby spełniać różnorodne potrzeby podróżnych, zapewniając im dostęp zarówno do ekscytujących, jak i egzotycznych miejsc docelowych - skomentował József Váradi, dyrektor generalny Grupy Wizz Air.

Wizz Air rozpoczął działalność w Gdańsku w sierpniu 2004 roku i w ciągu 19 lat działalności przewiózł ponad 25 milionów pasażerów. Ósmy samolot, który dołączy do bazy w Gdańsku wiosną 2024 roku, zapewni na polskim rynku ponad 500 tysięcy dodatkowych miejsc w sprzedaży, oferując więcej możliwości podróżowania. Wraz z dodaniem nowego samolotu typu Airbus A321, Wizz Air uruchomi 2 nowe połączenia z Gdańska do Walencji w Hiszpanii i Rzymu Fiumicino we Włoszech oraz zwiększy częstotliwości na 12 istniejących trasach z Gdańska, oferując swoim klientom więcej możliwości niskokosztowych podróży lotniczych.

Wizz Air stale rozwija swoją obecność w Polsce. W ciągu ostatnich 19 lat przewiózł z Polski prawie 100 milionów pasażerów. Linia posiada 5 baz operacyjnych w kraju: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu, obsługuje 13 polskich lotnisk i zatrudnia ponad 1300 pracowników na terenie Polski, jednocześnie tworząc pośrednio ponad 8300 lokalnych miejsc pracy w pokrewnych branżach. W 2023 roku Wizz Air oferuje w sprzedaży ponad 11 milionów miejsc do i z Polski, zapewniając pasażerom niskokosztowe możliwości podróżowania, przyczyniając się do rozwoju lokalnej gospodarki i stymulując turystykę.

0 comments: