gęś Pipa,

Skąd się wzięła gęś Pipa nad morzem i w górach?

21.10.23 mm 1 Comments

Od Władysławowa po  Zakopane, od Suwałk po Wrocław, maskotki gęsi opanowały stoiska z pamiątkami. Są najlepszą pamiątką z gór i znad morza. O co chodzi z pluszowymi gęsiami? Skąd tak ogromny wysyp gęsi o imieniu Pipa w Polsce?

fot. travelerdeluxe

Maskotki w kształcie gęsi wykonane z miękkiego pluszu są urocze i zabawne. Niektóre gęsi mają na sobie kolorowe ubrania lub dodatkowe akcesoria. Są świetnymi prezentem dla miłośników ptaków, jako ozdoba do pokoju, nawet jako miła poduszka. 

Dawniej, by kupić maskotkę gęsi, należało przeszukać sklepy internetowe, szukać ich w lokalnych sklepach z zabawkami, albo zamówić maskotki gęsi na zamówienie. Teraz nie ma takiej potrzeby. Stragany pełne są gęsi o imieniu Pipa - od miniaturek, po wersje ogromne. Im większa, tm więcej trzeba za nią zapłacić. 

Skąd się wzięła gęś w Polskich miastach? Puchata maskotka powstała dzięki prawdziwej gęsi, bohaterki z TikToka, platformy, na której użytkownicy publikują krótkie filmy wideo na różnorodne tematy. TikTok jest pełen różnorodnych treści, w tym zwierzęta domowe, które często stają się popularne w mediach społecznościowych. Pipa przebiła swoich zwierzęcych przyjaciół wielokrotnie, zdobywając milionowe odsłony. Pluszowa wersja Pipy stała się równie popularna.

 TdL

 

1 komentarz:

  1. Też niedawno kupiłam ją mojej córce, gdy byłyśmy na wyjeździe w Rabce Zdrój. Bardzo urokliwe miejsce, w którym wspaniale się bawiliśmy. Przypadkiem trafiliśmy także na park rozrywki, dzięki czemu moje dziecko się nie nudziło.

    OdpowiedzUsuń