FEATURED,

Last Minute czy First Minute. Jak zyskać na zniżkach?

25.7.23 mm 0 Comments

Podróż organizowana w ostatniej chwili bez wielkich planów, a może zaplanowana w drobnych szczegółach z dużym wyprzedzeniem? W każdym przypadku zyskać można na zniżkach i każdy przypadek ma swe wady i zalety. Podpowiadamy jakie.

Podróż last minute odnosi się do spontanicznego wyjazdu, który jest planowany i dokonywany na ostatnią chwilę, zwykle w ciągu kilku dni przed datą wylotu lub wyjazdu. Podróż "First Minute" jest dokładnie odwrotnością podróży last minute. To termin odnoszący się do wcześniejszego rezerwowania wakacji, wycieczki lub biletów lotniczych na przyszłe daty, zazwyczaj na kilka miesięcy lub nawet rok wcześniej. fot. travelerdeluxe


Podróż Last Minute 

Podróż last minute odnosi się do spontanicznego wyjazdu, który jest planowany i dokonywany na ostatnią chwilę, zwykle w ciągu kilku dni przed datą wylotu lub wyjazdu. Może być emocjonującym i ekscytującym doświadczeniem, ale wymaga elastyczności i gotowości do przyjęcia niespodzianek. Jeśli jesteś otwarty na spontaniczną przygodę i masz pewną elastyczność czasową, podróż last minute może być dla Ciebie odpowiednia. Jednak zawsze warto pamiętać o zapewnieniu sobie niezbędnych środków transportu i zakwaterowania, a także zasięgnięciu informacji o miejscu docelowym, aby mieć udaną i bezpieczną podróż.

Zalety podróży last minute:

 1. Cena: W przypadku podróży last minute, firmy turystyczne i linie lotnicze mogą oferować niższe ceny, aby wypełnić niesprzedane miejsca lub pokoje hotelowe.

 2. Spontaniczność: Taka podróż pozwala na spontaniczne decyzje i podejmowanie decyzji w ostatniej chwili, co może być ekscytujące i przygody.

 3. Unikatowe oferty: Możesz trafić na specjalne oferty, które nie były dostępne wcześniej lub były zarezerwowane dla podróżujących last minute.

Wady podróży last minute:

 1. Ograniczenia wyboru: Ze względu na ograniczone dostępność, możesz mieć mniejszy wybór w zakresie terminów, miejsc i opcji zakwaterowania.

 2. Planowanie: Planowanie podróży last minute może być trudne, zwłaszcza jeśli masz ograniczenia czasowe lub preferencje co do konkretnych miejsc.

 3. Niespodzianki: Podróż last minute może nie zawsze spełniać oczekiwania, ponieważ może nie być czasu na dokładne zapoznanie się z miejscem docelowym i zorganizowanie wszystkiego z góry.

   

Podróż First Minute 

Podróż "First Minute" jest dokładnie odwrotnością podróży last minute. To termin odnoszący się do wcześniejszego rezerwowania wakacji, wycieczki lub biletów lotniczych na przyszłe daty, zazwyczaj na kilka miesięcy lub nawet rok wcześniej. Wybierając opcję "First Minute" rezerwujesz swoją podróż z wyprzedzeniem, a nie na ostatnią chwilę. Podróż "First Minute" jest popularna wśród osób, które lubią dobrze zaplanować swoje wakacje i cenią sobie większą dostępność i wybór. Rezerwacja z wyprzedzeniem może także zaoszczędzić pieniądze na korzystnych ofertach i promocjach. Jeśli masz konkretny termin i miejsce podróży na myśli, warto rozważyć opcję "First Minute", aby zapewnić sobie spokojne i dobrze zorganizowane wakacje.

Zalety podróży First Minute:

 1. Wybór i dostępność: Rezerwując wczesne bilety lub miejsca masz znacznie większy wybór miejsc, terminów i opcji zakwaterowania, ponieważ jeszcze nie zostały one zarezerwowane przez innych podróżnych.

 2. Planowanie: Możesz dokładnie zaplanować swoją podróż, znając daty wylotu, czas trwania i szczegóły zakwaterowania z wyprzedzeniem.

 3. Cena: Ceny biletów lotniczych, hoteli i pakietów turystycznych mogą być niższe, jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem, szczególnie gdy korzystasz z wczesnych promocji i rabatów.

 4. Spokój umysłu: Zarezerwowane wcześniej wakacje pozwalają na spokojne oczekiwanie i unikanie stresu związanego z poszukiwaniem last minute ofert.

Wady podróży First Minute:

 1. Brak spontaniczności: Rezerwacja wcześniejsza wymaga dokładnego planowania, co może ograniczać Twoją elastyczność co do dat i miejsc podróży.

 2. Zmiany planów: Jeśli coś się zmieni w Twoich planach lub nie możesz pojechać w zarezerwowanym terminie, może być trudniej dokonać zmian w rezerwacji lub odzyskać pieniądze.

TdL

 


0 comments: