atrakcje Rewa,

Rewa - najlepsze wakacje nad Bałtykiem

18.6.23 mm 0 Comments

O kameralne, ciche plaże nad polskim morzem nie jest wcale łatwo, choć przecież wciąż istnieją. Takim miejscem jest Rewa, rozłożona malowniczo między Gdynią a Puckiem. Trudno nad Bałtykiem znaleźć równie uroczą i cichą miejscowość. Jest spokojnie głównie dlatego, że nie wybudowano tu jeszcze hoteli wyposażonych w tysiące miejsc, choć dobrych hoteli i pensjonatów tu nie brakuje.


Niewielka wioska rybacka schowała się na "końcu świata" i to jest jej największym atutem. Położona w bardzo malowniczym miejscu, czyli na Mierzei Rewskiej na dobrą sprawę od niedawna zaczyna być odkrywana przez turystów. To dobrze, bo wciąż jest tu jeszcze cicho i spokojnie. Rewa nie leży w Trójmieście, ale jest do niego niemal przyklejona. Nie zdziwcie się więc, kiedy spotkacie mieszkańców Gdyni, Sopotu czy Gdańska, którzy przyjechali tu pospacerować czy zjeść świeżą rybę w jednej ze smażalni. Na Kaszubach wiele jest miejsc, których nie można pominąć. Przed Wami kilka informacji o tym, co można robić w Rewie.

fot. travelerdeluxe


 

Plaża w Rewie

Maleńka wieś leży tuż nad zatoką. Szeroka i piękna plaża ze złotym piaskiem w każdym punkcie miejscowości jest na wyciągnięcie ręki. Z łatwością dotrzeć do niej można z każdego punktu miejscowości. Plaża rozciąga się po dwóch stronach wychodzącego z lądy Cypla Rewskiego, przez co kąpielisko naturalnie podzielone jest na dwie części: północną skierowana jest w stronę Pucka, a południowa w stronę Gdyni. Zejście do wody jest łagodne, natomiast w sezonie na plaży pojawią się atrakcje dla dzieci.

Windsurfing w Rewie

 
Jest tu wietrznie, dlatego kiedy porządnie zawieje, tutejsze wody zasilają wielbiciele windsurfingu i kitesurfingu. Przy dobrych wiatrach jest tu ich cała masa, a niebo staje się kolorowe od latawców. Widok iście bajkowy. Jeśli szukacie dobrego miejsca do nauki pływania z żaglem, powinniście pomyśleć o wypoczynku w Rewie. Na miejscu jest kilka szkół prowadzących szkolenia od podstaw, dla początkujących aż do poziomu dla zaawansowanych.

Atrakcje w Rewie


Miejscowość w całości znajduje się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Okalające miejscowość tereny objęte są obszarem specjalnej ochrony ptaków "Zatoka Pucka".
We wsi znajduje się Aleja Zasłużonych Ludzi Morza, na której regularnie pojawiają się nowe tablice upamiętniające osoby związane z morzem. Na końcu alei kilka lat temu ustawiono Krzyż Morski. Fanów fotografii zainteresuje położona niedaleko gdyńska torpedownia, imponująco prezentująca się na zdjęciach. Na spacer idealnie nadają się pobliskie Mechelinki z uroczym molo, przy którym w sezonie sprzedawane są pyszne gofry z owocami.
TdL

0 comments: