FEATURED,

Poznań z restauracją z gwiazdką Michelin!

19.6.23 mm 0 Comments

Poznań zyskał kolejny powód do dumy. Miasto może poszczycić się restauracją z gwiazdką Michelin!

fot. facebook.com/restauracjamugapoznan

Poznań z dumą ogłasza, iż trafił na karty Przewodnika Michelin, najbardziej prestiżowego wydawnictwa kulinarnego na świecie. Jest trzecim polskim miastem po Warszawie i Krakowie, które osiągnął ten szczyt.

 

- Bardzo się cieszymy, że możemy ogłosić pierwszą w Polsce restaurację z dwiema Gwiazdkami Michelin. Nieustająco śledzimy rozwój sceny kulinarnej w Krakowie i Warszawie, a w tym roku mamy przyjemność rozszerzyć nasz zasięg również o Poznań. Inspektorzy Michelin byli pod wrażeniem tętniącego życiem i szybko rozwijającego się rynku restauracyjnego w tym mieście, gdzie znaleźli wiele wyjątkowych lokali godnych polecenia - powiedział Gwendal Poullennec, Międzynarodowy Dyrektor Przewodników Michelin.
 
Jedną gwiazdkę w polskiej edycji kulinarnego przewodnika otrzymała poznańska restauracja Muga.
Co ważne, recenzenci Michelin przyznają bowiem nie tylko gwiazdki. Na wyróżnienie Bib Gourmand (przyznawane za korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny) ich zdaniem zasłużyły dwa lokale z Poznania: Fromażeria oraz TU.REStAURANT. 8 poznańskich restauracji otrzymało natomiast rekomendację recenzentów. To 62 Bar & Restaurant, A nóż widelec, Delicja, NOOKS, Papavero, SPOT., The Time, i Zen On.
 
za epoznan.pl

 

0 comments: