biura podróży,

Włochy, Hiszpania, Tajlandia, Malezja i Kolumbia znajdują się w czołówce najpopularniejszych kierunków

23.6.22 mm 0 Comments

Pierwszy sezon wakacyjny, w którym zniesiono ograniczenia związane z Covid-19, odnotowuje ogromny wzrost rezerwacji, wynika z danych Kiwi.com. Wolumeny potroiły się w porównaniu z ubiegłym rokiem i przewyższają dane z 2019 r. o 59%. Miejsca takie jak Włochy, Hiszpania, Tajlandia, Malezja i Kolumbia znajdują się w czołówce najpopularniejszych kierunków tego lata. 


 

W Polsce rezerwacje odnotowują czterokrotny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, a Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia i Turcja są najczęściej wybierane. W samym środku wakacyjnych przygotowań wyłania się nowy trend w podróżowaniu - dowolny kierunek - który ma spełniać parametry finansowe i być przyjaznym dla naszego portfela. Stawiamy na spontaniczność, zaskoczenie i swobodę wyboru.
- Po pandemii COVID-19 coraz więcej podróżujących jest bardziej elastycznych i kreatywnych w przygotowywaniu planów. Wielu ma szansę pracować z dowolnego miejsca, a to pozwala realizować się zawodowo i odkrywać nowe miejsca. Niektórzy chcą jak najlepiej wykorzystać przeznaczony budżet i zwiedzać świat w możliwie najkorzystniejszych cenach, podczas gdy inni wybierają podróż jak najdalej i liczą na odwiedzenie jak najwięcej krajów, aby nadrobić stracony czas - mówi Eliška Řezníček Dočkalová, dyrektor Customer Experience w Kiwi.com.
Pięć miliardów wyszukiwań – prawie dwa razy (1,9) więcej niż zeszłego lata – odnotowało hasło podróży „Gdziekolwiek” na Kiwi.com, co wskazuje na potrzebę przygody bez względu na miejsce. Swoboda wyboru miejsca wyjazdu oraz elastyczność pod względem budżetu, czasu i sposobów podróżowania to absolutny trend podróżniczy tego lata. Tylko w Polsce, liczba użytkowników korzystających z tej opcji w czerwcu b.r. wzrosła do niemal 80 mln -  dla porównania  w 2021  roku była dwukrotnie niższa. Wyszukiwania objęły miesiące wakacyjne: czerwiec, lipiec oraz sierpień.
Kiwi.com, wyszukiwarka tanich lotów i firma travel-tech, przygotowała 3 kluczowe opcje wyszukiwania, które umożliwiają udanie się w podróż, o jakiej się nie śniło.
    •    Gdziekolwiek
Przyjazna użytkownikowi wyszukiwarka tanich lotów i podróży pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas. Użytkownicy Kiwi.com mogą albo wyszukiwać określone kierunki i daty, w jakich planują pobyt w danym miejscu, albo kliknąć opcję „Gdziekolwiek”. Warto spróbować obydwu i sprawdzić wyniki. Filtry umożliwiają ustawienie wyszukiwań wedle budżetu (przedziału cenowego), dat, środków transportu, opcję połączenia (bezpośrednie lub z przesiadką), rodzaju bagażu, a nawet aktywności, jakie planujemy.  
Po zastosowaniu każdego filtra pojawia się krótka lista miejsc docelowych pasujących do kryteriów naszych wyszukiwań. Po dokonaniu wyboru pojawia się kolejny zestaw filtrów, na wypadek gdyby ktoś ich potrzebował. Można dzięki nim na przykład wykluczyć kraje, przez które nie chce się latać, aby ograniczyć wydatki na wizy tranzytowe.
    •    Oferty
Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, dokąd się udać, czeka opcja Oferty. Jest to specjalne narzędzie do wyszukiwania atrakcyjnych cen lotów ze zniżką, pobieranych z lotniska macierzystego i opartego na kalkulacji km/cenę. Gdy algorytm znajdzie najtańsze trasy, pojawią się one w sekcji Oferty, co oznacza, że ​​w każdej chwili mogą być dostępne nowe oferty, dając podróżnym stały dostęp do niewiarygodnie tanich biletów.
    •    Nomad
Jeśli planem tego lata jest skakanie po wielu krajach, to opcja Nomad będzie idealnym narzędziem. Nomad to wyjątkowa opcja wyszukiwania, w której podróżni muszą jedynie wpisać wszystkie cele podróży, które chcą odwiedzić, i dodać, jak długo chcą w każdym z nich przebywać. Algorytm przetasuje wszystkie możliwe połączenia i zaoferuje najtańszą kombinację do dokonania rezerwacji.


0 comments: