Linie lotnicze,

Linie Qatar Airways wprowadziły samolot B787 Dreamliner na połączeniach do Warszawy

28.10.18 mm 0 Comments

Linie Qatar Airways zwiększyły dostępność na lotach do Warszawy wprowadzając na stałe do rozkładu samolot Boeing 787 Dreamliner. Dreamliner będzie obsługiwał jeden z dwóch codziennych rejsów z Warszawy. Wprowadzenie nowego samolotu jest wyrazem zaangażowania linii lotniczej w działalność na rynku polskim. Od czasu inauguracyjnego lotu do Warszawy w grudniu 2012 r. liczba pasażerów podróżujących z Warszawy stale rośnie.

 


Wprowadzenie Dreamlinera przez linie Qatar Airways oznacza, że po raz pierwszy w historii, połączenie do Warszawy będzie obsługiwane przez najnowocześniejszy i luksusowy samolot pasażerski, który zapewnia pasażerom wysoki komfort w podróży.

Qatar AirwaysDyrektor Generalny Grupy Qatar Airways, Pan Akbar Al Baker, powiedział
– Nasze loty do Warszawy cieszą się wyjątkową popularnością od momentu urochomienia tego połączenia. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat stopniowo zwiększaliśmy swoją dostępność, oferując dodatkowe loty, a teraz cieszymy się, że możemy zaoferować naszym pasażerom samolot najnowszej generacji o większej zdolności przewozowej – Boeing 787 Dreamliner. Od 2012 r. zapewniamy dla pasażerów z Polski wygodne połączenia w ramach naszej ciągle rozwijającej się siatki połączeń z jedną komfortową przesiadką w Dosze - powiedział Dyrektor Generalny Grupy Qatar Airways,  Akbar Al Baker.

Boeing 787 Dreamliner oferuje pasażerom technologię, dzięki której mogą oni dotrzeć do celu bardziej wypoczęci. Wyższe ciśnienie powietrza w kabinie, lepsza jakość powietrza i optymalna wilgotności przyczyniają się do tego, że pasażerowie mogą swobodniej oddychać niż na pokładzie jakiegokolwiek innego samolotu. Większa ilość tlenu oznacza mniejsze prawdopodobieństwo bólu lub zawrotów głowy oraz mniejsze zmęczenie podróżą.

Korzyści płynące z konstrukcji kabiny również sprawiają, że latanie staje się przyjemniejsze. Specjalnie zaprojektowany sufit rozciąga się na przestrzeni długości kabiny klasy biznes, a znajdujące się we wgłębieniach duże schowki bagażowe zapewniają o 30% większą pojemność niż standardowe schowki stosowane w branży. Okna są znacznie większe niż w innych porównywalnych samolotach, co zapewnia pasażerom wyjątkowe widoki. Elektronicznie przyciemniane okna wyposażone są w przycisk, który pozwala na sterowanie natężeniem światła.

Dreamliner linii Qatar Airways posiada łącznie 254 siedzenia. W wielokrotnie nagradzanej klasie biznes znajdują się 22 siedzenia w konfiguracji 1-2-1 oferując wszystkim pasażerom bezpośredni dostęp do korytarza. Pasażerowie mogą komfortowo odpocząć na w pełni rozkładanych fotelach lub produktywnie wykorzystać czas lotu dzięki usługą łączności dostępnych na pokładzie.

Innowacyjny system Oryx One zapewniający rozrywkę i komunikację podczas lotu, wyposażony w intuicyjny panel z ekranem dotykowym, oferuje pasażerom łatwy dostęp do 4000 filmów, seriali i gier . System rozrywki jest dostępny zarówno w klasie biznes jak i w klasie ekonomicznej. Ponadto, pokładowa sieć Wi-Fi w łatwy sposób umożliwia pozostanie w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną lub klientami na wszystkich kontynentach.

Podczas przesiadki na lotnisku Hamad International w Doha, pasażerowie mogą skorzystać z oferty ponad 70 sklepów oferujących niespotykany wybór produktów najlepszych marek. Na terenie lotniska znajduje się również hotel z basenem, korty do squasha i spa. Hamad International oferuje również dla pasażerów klasy biznes jeden z największych na świecie i najbardziej luksusowych salonów biznesowych - Al Mourjan.

Narodowy przewoźnik Kataru znajduje się wśród najszybciej rozwijających się linii lotniczych i posiada jedną z najmłodszych flot na świecie. Obecnie, w dwudziestym roku swojej działalności, Qatar Airways dysponuje flotą ponad 200 nowoczesnych samolotów, które kursują do ponad 150 destynacji biznesowych i turystycznych na sześciu kontynentach.

W tym roku Qatar Airways otrzymały wiele wyróżnień, w tym tytuł ‘Airline of the Year’ w prestiżowym konkursie Skytrax World Airline Awards 2017. To wyróżnienie zostało przynane Qatar Airways już po raz czwarty. Narodowy przewoźnik Kataru otrzymał również szereg innych prestiżowych nagród, w tym tytuł ‘Best Airline in the Middle East,’ ‘World’s Best Business Class’ oraz ‘World’s Best First Class Airline Lounge.’

0 comments: