KLM,

KLM | Więcej miejsc na rejsach pomiędzy Krakowem a Amsterdamem

30.10.18 mm 0 Comments


Od sezonu zimowego 2018/2019 (od 29 października b.r.) z Krakowa do Amsterdamu można polecieć Boeingiem B373-700 KLM, który zabiera na pokład 142 pasażerów. Z tej okazji wczoraj na krakowskim lotnisku powitano go tradycyjnym salutem wodnym.KLM

Pozostałe dwa loty w ciągu dnia będą wykonywane nadal samolotami typu Embraer E190 (z 100 miejscami na pokładzie). Zamiana samolotu oznacza lepszą dostępność miejsc na tej trasie, a jednocześnie potwierdza ekspansję holenderskiej linii 
w Krakowie. Połączenie Kraków-Amsterdam zostało uruchomione zaledwie 3 lata temu - w maju 2015. Dziś ponad 300 podróżnych z Krakowa i okolic może skorzystać z trzech rejsów dziennie do Amsterdamu, a stamtąd w świat, korzystając z bogatej oferty lotów KLM.Od 29 października 2018 jeden z lotów KLM na trasie Kraków-Amsterdam-Kraków będzie wykonywany maszyną Boeing 737-700 w malowaniu KLM, który zabiera na pokład 
142 pasażerów, oferując dwie kabiny podróży: Klasę Biznes i Klasę Ekonomiczną oraz strefę Economy Comfort. Nowy samolot jest przestronny, nowoczesny i spełnia wysokie standardy odnośnie emisji hałasu. Boeing 737-700 obsługuje popołudniowy lot z Krakowa, z wylotem 
o godz. 16.35 i lądowaniem w Amsterdamie o 18.40. Pozostałe dwa loty dziennie z Krakowa będą nadal wykonywane samolotami Embraer E-190, które zabierają na pokład 100 osób.

- Bardzo nas cieszy ta korzystna zmiana we flocie KLM obsługującej trasę Kraków-Amsterdam. Nowy samolot, którym nasi pasażerowie będą mieli okazję podróżować od 29 października zabiera na pokład więcej pasażerów, jest wygodny i cichszy. To kolejna inwestycja w rozwój tej trasy. Od uruchomienia połączenia w 2015, na przestrzeni trzech lat, liczba rejsów KLM wzrosła do trzech dziennie, a teraz dodatkowo udostępniamy większy samolot, co potwierdza, że zainteresowanie lotami między Krakowem a Amsterdamem stale rośnie. Kraków niezmiennie stanowi interesujący cel podróży dla turystów nie tylko z Holandii, ale i z całego świata. Również liczne promocje na rynku polskim i szeroka oferta kierunków KLM z przesiadką w Amsterdamie sprawiają, że samoloty z Krakowa odlatują pełne. KLM ciągle inwestuje w nowe trasy, dając swym klientom jeszcze większy wybór wakacyjnych opcji. Przykładowo w tym roku nasza siatka wzbogaciła się o Fortalezę w Brazylii i Bombaj, a wiosną i latem 2019 dojdą kolejne dwa kierunki do Bostonu i Las Vegas. Mamy nadzieję, że oferta KLM w połączeniu z doskonałą współpracą z krakowskim lotniskiem przyniesie nam dalszy rozwój i jeszcze więcej zadowolonych pasażerów – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

KLM w Krakowie


W Krakowie KLM zagościł na dobre, oferując regularne loty ze stolicy Małopolski do Amsterdamu już od ponad trzech lat. Początkowo połączenie odbywało się raz dziennie. Trasa od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony podróżnych z Polski, jak i gości z zagranicy przybywających do Krakowa. Dlatego po niespełna roku linia wzmocniła swoją pozycję w Krakowie, dodając drugi rejs dziennie – tym razem w godzinach – który umożliwił korzystne połączenia z przesiadką w Amsterdamie do prawie wszystkich destynacji w siatce KLM. Obecnie już ponad 300 podróżnych z Krakowa i okolic leci każdego dnia, trzema rejsami do Amsterdamu, a stamtąd w świat. Szczególnie popularne trasy, z dobrym połączeniem z Krakowa to niezmiennie Amsterdam i Nowy Jork, a także Rio de Janeiro, Panama City czy Manila. W nadchodzących sezonach na podróżnych czekają też nowe kierunki, takie jak Fortaleza w Brazylii, Bombaj, Las Vegas, czy Boston.

- Połączenie Kraków – Amsterdam cieszy się coraz większą popularnością. Na podstawie naszych badań, obserwujemy że ponad 30% pasażerów tego połączenia deklaruje podróż 
w celach biznesowych. Silne relacje biznesowe pomiędzy Małopolską a Holandią potwierdza fakt, że w ubiegłym roku ten kraj był na siódmym miejscu wśród najważniejszych partnerów handlowych naszego regionu – jedno z największych holenderskich centrów operacji biznesowych mieści w Krakowie – Radosław Włoszek, prezes Zarząd Kraków Airport.

- Z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera podróże do Amsterdamu, a poprzez jedno 
z największych lotnisk przesiadkowych w Europie korzysta z bogatej oferty lotów KLM na pięć kontynentów – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarząd Kraków Airport.

Co na pokładzie?


Kabina Klasy Ekonomicznej Boeing B737-700 jest wyposażana w ergonomiczne, wygodne fotele w konfiguracji 3 – 3, a wybór miejsca na pokładzie jest bezpłatny podczas odprawy online. W kabinie Biznes środkowy fotel w rzędzie pozostaje pusty, dzięki czemu pasażerowie mają więcej miejsca i prywatności. Ciekawą opcją jest też strefa Economy Comfort – czyli większy komfort w klasie ekonomicznej za dodatkową niewielką dopłatą. Fotele Economy Comfort są usytuowane w przedniej części klasy ekonomicznej umożliwiając szybsze wejście i wyjście z samolotu. Ponadto pasażerowie mają więcej miejsca na nogi i możliwość większego odchylenia oparcia.

Na wszystkich lotach na trasie Kraków-Amsterdam, bez względu na typ samolotu, serwis pokładowy jest bezpłatny i wygląda tak samo. Pasażerowie mają do dyspozycji szeroki wybór gorących i zimnych napojów, takich jak soki owocowe i inne napoje bezalkoholowe, wino, piwo, kawa i herbata. Dodatkowo, w zależności od pory lotu serwowane są kanapki, wrapy, ciastka lub drobne przekąski.

Każdy z pasażerów w Klasie Ekonomicznej może ze sobą zabrać w cenie biletu duży bagaż podręczny, o łącznej wadze do 12 kg, na który może składać się:
-1 szt. walizka kabinowa o wymiarach max: 55 x 35 x 25 cm oraz
-1 akcesorium, (np. torebka, aktówka lub laptop) o wymiarach max: 40 x 30 x 15 cm.

Przewóz bagażu rejestrowanego jest dodatkowo płatny, o ile pasażer podróżuje docelowo 
do Amsterdamu lub innego miasta w Europie.

Wszystkim swoim pasażerom lotów europejskich KLM zapewnia rozrywkę w postaci międzynarodowych gazet i magazynów. W trosce o środowisko naturalne, są one teraz dostępne w formie elektronicznej, dzięki aplikacji mobilnej KLM Media. Podróżni mogą je pobrać bezpłatnie na 30 godzin przed lotem, aby następnie korzystać z nich podczas lotu, bez konieczności dostępu do Internetu.

0 comments: