ile za wakacje nad morzem,

Kołobrzeg hitem polskiego wybrzeża. Gdzie jeszcze Polacy mogą być pewni udanych wakacji?

17.7.18 mm 0 CommentsPolacy kochają wakacyjne plażowanie. W większości właśnie na plaży planują spędzić tegoroczny urlop. Które nadmorskie miejscowości w kraju cieszą się największą popularnością w tym sezonie? Oto garść przydatnych wskazówek dla osób, które pragną cieszyć się latem nad Bałtykiem.


Kołobrzeg, Międzyzdroje i Sopot na podium najpopularniejszych kurortów nad polskim morzem

Dane Przewodnika KAYAK Travel Hacker 2018 pokazują, że w tym roku Kołobrzeg jest najgorętszym kierunkiem nad polskim morzem. Miejscowość odnotowała największą liczbę wyszukiwań hoteli i razem z Międzyzdrojami, które uplasowały się na drugim miejscu rankingu, wyprzedziły Sopot, królujący w rankingu w ubiegłe lato. Największą zmianę w zestawieniu widać jednak w przypadku Ustki, która wspięła się aż o 17 miejsc. Awansowały również Pobierowo, Rewal i Łeba - każde z nich uplasowało się w tym roku 7 pozycji wyżej. Wzrastające zainteresowanie mniejszymi miejscowościami, w tym tymi z zachodniej części Pomorza, może wskazywać, że Polacy coraz chętniej spędzają wakacje w bardziej kameralnych miejscach.Sopot


Turystom planującym tegoroczny urlop nad Bałtykiem z pewnością przydadzą się informacje o średnich cenach w hotelach, co pozwoli im uniknąć zaskoczenia przy rezerwacji noclegu. Jak wynika z Przewodnika Travel Hacker, w lipcu i sierpniu Międzyzdroje oferują noclegi w najwyższych cenach: za noc w hotelowym pokoju turyści zapłacą średnio aż 639 zł za dwie osoby. Z niewiele niższymi cenami muszą liczyć się podróżni odwiedzający Sopot, gdzie pokój dla dwóch osób kosztuje średnio 633 zł za dzień. Jak widać, szczyt sezonu wakacyjnego nieuchronnie wiąże się z wysokimi cenami zakwaterowania, szczególnie w miejscach cieszących się dużym zainteresowaniem. W każdej z 10 najpopularniejszych miejscowości noc w pokoju dwuosobowym to średni koszt przekraczający 400 zł. Najtańsze noclegi w sezonie można znaleźć w Ustce, gdzie za dwuosobowy pokój w hotelu trzeba zapłacić średnio 431 zł za noc.


Najpopularniejsze nadmorskie miejscowości w Polsce latem 2018
Lp.
Miasto
Zmiana w ranking lato 2018 vs. 2017
Średnia cena za noc w pokoju dwuosobowym w lipcu i sierpniu*
Długość plaży
1.
Kołobrzeg, zachodniopomorskie
+2
592 zł
12,7 km
2.
Międzyzdroje, zachodniopomorskie
+3
639 zł
6 km
3.
Sopot, pomorskie
-2
633 zł
4,3 km
4.
Mielno, zachodniopomorskie
-2
465 zł
2,5 km
5.
Ustka, pomorskie
+17
431 zł
1 km
6.
Gdynia, pomorskie
-1
498 zł
2,2 km
7.
Pobierowo, zachodniopomorskie
+7
525 zł
4  km
8.
Władysławowo, pomorskie
bez zmian
491 zł
3 km
9.
Rewal, zachodniopomorskie
+7
463 zł
3,5 km
10.
Łeba, pomorskie
+7
557 zł
6 km
*ceny dotyczą noclegów w hotelach co najmniej 3-gwiazdkowych- Nie bez powodu polskie wybrzeże przyciąga rzesze turystów. Odwiedzający mogą być pewni, że nad Bałtykiem znajdą dobrą infrastrukturę turystyczną, piękną przyrodę i przede wszystkim piaszczyste plaże, rozciągające się nawet do 13 kilometrów – jak w przypadku Kołobrzegu, najgorętszej miejscowości tego sezonu. Wygląda na to, że Polacy doceniają też uroki mniejszych kurortów: podbijający ubiegłoroczne rankingi Sopot ustąpił miejsca m.in. mniejszym Międzyzdrojom. Wzrosty widać też w przypadku Ustki, Pobierowa, Rewala czy Łeby. Duża popularność miejscowości z zachodniej części wybrzeża wskazuje też, że turyści korzystają z uroków plaż nad całym Bałtykiem, a zachodniopomorskie kurorty stają się równie lub nawet bardziej popularne niż znane miejscowości z Pomorza - komentuje Marta Krywult, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl.

Przewodnik Travel Hacker 2018 to źródło wakacyjnych inspiracji, w którym podróżni znajdą rankingi najpopularniejszych kierunków w Polsce i na świecie, a także najtańszych miejsc do odwiedzenia w danym sezonie. Przewodnik przedstawia najkorzystniejsze cenowo trasy lotnicze, a osobom, które nie zaplanowały urlopu, oferuje Kalkulator Cen Lotów – idealne narzędzie do zaplanowania wakacji. Wpisując wymarzony kierunek i lotnisko wylotu, Kalkulator wskaże najlepszy czas na podróż do danego miasta.

0 comments: