dolina Dunaju,

Niemcy | Las Bawarski i jego atrakcje

28.2.18 mm 0 Comments


Przykryty śniegiem Las Bawarski na pograniczu czesko-niemieckim, to prawdziwy raj dla miłośników wędrówek na rakietkach śnieżnych i narciarstwa biegowego. Ponad 600 km doskonale oznakowanych tras biegowych z naturalnym śniegiem, słońce przebijające się wśród drzew, przebiegający gdzieniegdzie lis lub zając - Las Bawarski, to idealne miejsce i warunki na wypoczynek w ciszy lasu.

 

Park krajobrazowy Las Bawarski rozciąga się od doliny Dunaju do szczytu Großer Arber, obejmując 89 miast i gmin w czterech powiatach — Straubing-Bogen, Deggendorf, Regen i Freyung-Grafenau.

Las Bawarski, Niemcy, narty w Niemczech, Las Bawarski atrakcje, muzeum nart, Park krajobrazowy Las Bawarski, dolina Dunaju, Podróże,
fot. germany.travel

Zróżnicowanie ma tutaj kluczową pozycję. Park krajobrazowy Las Bawarski zachwyca unikalną różnorodnością — jego zasoby naturalne sięgają od doliny Dunaju, poprzez pełne uroku zwłaszcza wiosną sady owocowe w okolicy Lalling i Neukirchen, po region Arber z jego pierwotnymi lasami.
Od 1967 roku stowarzyszenie Naturpark Bayer. Wald e.V. we współpracy z czterema powiatami Regen, Freyung-Grafenau, Deggendorf i Straubing-Bogen oraz 89 gminami dba o pielęgnację i zachowanie tego kulturowego krajobrazu. Wald e.V. in Zusammenarbeit mit den vier Landkreisen Regen, Freyung-Grafenau, Deggendorf und Straubing-Bogen sowie den 89 Mitgliedsgemeinden um die Pflege und den Erhalt dieser Kulturlandschaft.

Pracownicy parku pokazują miejscowym mieszkańcom i turystom szczególne atrakcje Lasu Bawarskiego. Są oni nie tylko ważnym elementem mozaiki edukacji ekologicznej Dolnej Bawarii, lecz również kompetentną kadrą udzielającą informacji w zakresie turystyki regionalnej. Dla osób, które chcą ruszyć w pełną odkryć wyprawę na własną rękę, lecz mimo to poznać tajemnice natury, przygotowano kilkadziesiąt tras edukacyjnych. Warto odwiedzić również jedno z sześciu centrów informacyjnych parku. Bardzo szczególnym obiektem jest wybudowany w 2002 roku „Sonnenhaus“ (dom słońca) w Zwiesel, wzniesiony wyłącznie z surowców odnawialnych i całkowicie samowystarczalny energetycznie. Na dworcu Eisenstein na granicy parku znajdują się interaktywne wystawy o różnej tematyce („Nietoperze”, „Arber”, „Kolej i mobilność”) oraz muzeum nart.0 comments: