Austria,

Styria - narciarskie królestwo w Austrii

30.11.16 mm 0 Comments

Regiony narciarskie Styrii przeobrażają się zimą ze swoimi kolejkami linowymi, kolejkami krzesełkowymi, kolejkami dla dzieci, nocnymi trasami oraz torami saneczkowymi z Zielonego Serca Austrii w śnieżnobiałe królestwo śniegu. 
Masywy górskie i gęste lasy na północy, zabytkowe zamki na wschodzie, winnice i gorące źródła na południu – oto Styria, najbardziej zielony region w całej Austrii. Jednak, gdy zimą soczyście zielone łąki i lasy pokrywa śnieg, Styria diametralnie zmienia swe oblicze. Zamienia się w idealne miejsce do każdej zimowej uciechy.Schladming-Dachstein: zima na mistrzowskim poziomie

Wzbogacony o doświadczenia związane z PŚ w narciarstwie alpejskim region Schladming-Dachstein z dumą prezentuje swoje atuty zarówno na stokach, jak i poza nimi. Centrum regionu stanowi huśtawka narciarska 4 szczytów, która łączy popularne wśród amatorów sportów zimowych góry: Hauser Kaibling – Planai – Hochwurzen i Reiteralm. Region urlopowy Schladming-Dachstein jest jednym z pięciu ośrodków narciarskich w Ski amadé, największym raju narciarskim Austrii. 25 renomowanych kurortów, 270 nowoczesnych kolejek i 760 kilometrów tras gwarantują idealny urlop.

97 schronisk narciarskich – a każde z nich ma swój własny urok i styl. Dla starszych i młodszych narciarzy, z tarasem, placem zabaw albo przytulną izbą z kominkiem – u nas każdy znajdzie swoje ulubione miejsce. Przez żołądek do serca gości docierają schroniskowi kucharze, popisując się kreatywnością i styryjskimi przysmakami – od talerza pożywnej zupy przez placuszki z prawdziwym styryjskim serem po świeży domowy strudel.

Ski amadé – największe narciarskie atrakcje Austrii

Schladming-Dachstein jest jednym z pięciu regionów należących do Ski amadé – makroregionu oferującego największe narciarskie atrakcje w Austrii. 25 renomowanych ośrodków narciarskich, 270 nowoczesnych kolejek linowych i 760 km doskonale utrzymanych stoków to zasadnicze elementy jego oferty. Do tego dochodzi jeszcze gęsta sieć punktów serwisowych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i szkół narciarskich. Ski amadé oferuje swoim gościom coś zupełnie wyjątkowego – karnet narciarski, który można nabyć w każdym z regionów. Karnet ten otwiera przed jego posiadaczami całą różnorodność tego ogromnego terenu i możliwość poznawania go wszystkimi zmysłami.

Loser - góra przygód

Teren narciarski Loser w Altausee oferuje na 1000 m. n.p.m. urozmaicone trasy dla całej rodziny. Zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze odnajdą na tutejszych szerokich stokach przyjemność w szusowaniu, carvingu czy slalomie.

Nowoczesny 6-osobowy wyciąg krzesełkowy gwarantuje komfortowy transport do najwyższych partii gór i śnieżne szaleństwa bez konieczności czekania w kolejkach. Tereny Losera oferują zjazdy w świeżym śniegu powyżej linii drzew i niepowtarzalna panoramę na Ausseerland-Salzkammergut. Ta przyjemność trwa tutaj do wczesnej wiosny. Dzięki optymalnemu położeniu terenu i profesjonalnie umieszczonym armatkom śnieżnym śnieg utrzymuje się tu wyjątkowo długo.
  • 30 km tras na wysokości od 800 do 1800 m n.p.m.
  • 2 x 6-osobowe wyciągi krzesełkowe
  • 4-osobowe wyciągi krzesełkowe
  • 3 orczyki
  • wyciągi dla maluchów i treningowe
  • narciarska kraina dla dzieci z zaczarowanym dywanem
  • najdłuższy rodzinny zjazd w Austrii (9 km)
  • skibus

Tauplitz. Świeżo zakochani

Narciarze kochają Tauplitz! A to dzięki perfekcyjnej kombinacji tradycyjnych zalet i nowoczesnych atrakcji. Na tym przestronnym terenie narciarskim każdy znajdzie swoją ulubioną trasę.

Zarówno amatorzy, jak i dzieci mogą do woli szaleć tu na nartach i łagodnie kończyć swoje zjazdy na płaskowyżu Tauplitzalm. Miłośnicy biegówek i carvingu mogą korzystać z wielu atrakcyjnych tras.

Na narciarzy czekają tu 42 km tras narciarskich położonych na wysokości od 820 do 1965 m n.p.m. Specyficzne położenie geograficzne i mikroklimat panujący w regionie sprawiają jednak, że pokrywa śnieżna utrzymuje się od początku grudnia do końca kwietnia. Jest to jeden z najważniejszych atutów terenu narciarskiego Tauplitz. 17 dostępnych tu wyciągów jest stałe modernizowanych. Warto wiedzieć, że wielodniowe karnety narciarskie Tauplitz ważne są takie w regionach narciarskich Kaiserau (Riesneralm) oraz Planneralm.


Kuchnia

Kulinaria odgrywają niemałą rolę zarówno w ofercie turystycznej, jak i w codziennym życiu mieszkańców. A styryjskie produkty stanowią pyszną pamiątkę z wakacji.

W niewielkiej odległości od stolicy Styrii, Grazu, szlak jabłek wije się przez wschodniostyryjską krainę pagórków, obok stylowych gospodarstw, przez malownicze wioski i ciche lasy. Starannie wykonane drewniane tablice informują, gdzie rozkwita rzemiosło i gdzie gospodarze wyczarowują z bogactw przyrody takie pyszności jak miód, moszcz i szlachetne destylaty. Zimą smakują równie wybornie jak latem.0 comments: