Austria,

Styria - prawdziwy raj dla rodzin

30.11.16 mm 0 Comments

fot. Travelerdeluxe.pl
Styria, kraina położona między lodowcem a termami, tej zimy ma w programie kolejne wielkie sportowe wydarzenie: od 14 do 25 marca 2017 r. w Schladming-Dachstein, Ramsau am Dachstein i w Grazu odbędą się Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych pod hasłem “Heartbeat for the world” - Styria obiecuje wspaniałą atmosferę.

Dodatkowo, w styczniu w Schladming po raz 20. rozegra się nocny slalom „The Night Race“ i zapewne po raz kolejny wprawi w zachwyt tysiące kibiców.

Wszystkie osoby, które same jeżdżą na nartach, powinny koniecznie skorzystać z okazji i zawrzeć bliższą znajomość ze styryjską kuchnią w schroniskach zrzeszonych pod szyldem „Kulinarium Steiermark”. Oferują one pełny wybór regionalnych i sezonowych potraw i napojów, a także własnej roboty desery, oprócz dobrej kuchni zdobywając serca gości także styryjską gościnnością. Rozkosz dla podniebienia i balsam dla duszy.

Poza tym, jak zwykle, przybrane w białą szatę Zielone Serce Austrii jako zimowa destynacja urlopowa oprócz wypoczynku oferuje także atrakcje kulturalne i rewelacyjną kuchnię oraz prawdziwy raj dla rodzin.

Premiera: Pierwsze ogólnostyryjske Rodzinne Święto Nart!

17 grudnia czeka nas wielkie wydarzenie. Po raz pierwszy w historii, 33 ośrodki narciarskie i 3 ośrodki narciarstwa biegowego zaproszą wspólnie na Rodzinne Święto Nart 2016, którego celem jest zaprezentowanie Styrii jako idealnego miejsca na rodzinny narciarski urlop. Będzie to największa rodzinna impreza w Austrii.

Różnorodny program premierowej edycji tego wydarzenia obejmuje m.in. kursy bezpiecznego zachowania na stokach
i poza nimi, imprezy aprés ski i Kids Trophy (konkursy dla dzieci, na wesoło). W kolejnych latach impreza ta ma być stałym punktem styryjskiego kalendarza wydarzeń.

0 comments: