Accor,

Gdzie się znajdują i jak wyglądają najlepsze hotele w Polsce

19.11.16 mm 0 Comments

Pięć gwiazdek czy cztery? Na to pytanie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Bo choć liczba gwiazdek teoretycznie świadczy o standardzie i udogodnieniach, jakich można się spodziewać w hotelu, tak naprawdę może wprowadzać w błąd. Wiedzą to stali bywalcy hoteli, którzy doświadczyli, iż 4-gwiazdkowe obiekty z powodzeniem mogą konkurować z tymi, które mają pięć gwiazdek.


Oto nasz subiektywny ranking 10 najlepszych hoteli w Polsce, w którym znalazły się obiekty oznaczone 4*. Wszystkie hotele znajdują się w dużych miastach - to podstawowe kryterium. Poza tym istotna była jakość pokoi, czystość, stosunek ceny do oferowanych usług, jakość śniadania i oczywiście uprzejmość personelu.


10. Radisson Blu Hotel, Gdańsk

Gdański hotel umiejscowiony jest przy malowniczym Długim Targu, w samym centrum starówki, w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych zabytków. Gości wita magiczna staromiejska atmosfera. 5-gwiazdkowy obiekt zachwyca historyczną fasadą, a jego wnętrze zaskakuje nowoczesnym stylem.

fot. facebook.com/RadissonBluHotelGdansk

9. InterContinental Hotel Warsaw, Warszawa

Trudno go nie zauważyć na mapie miasta. Pięciogwiazdkowy hotel InterContinental zlokalizowany  w ogromnym wieżowcu, w samym centrum stolicy, zwraca uwagę smukłą sylwetką. Hotel wyposażony jest w 414 pokoi i apartamentów. Goście doceniają światowe standardy i profesjonalną obsługę.

fot. warszawa.intercontinental.com

8. Sheraton Grand Krakow

Pięciogwiazdkowy hotel zwraca uwagę malowniczym położeniem nad brzegiem Wisły, tuż obok Wawelu. To jedna z jego głównych zalet. Kolejną jest jakość usług. Dzięki tym atutom dla wielu gości staje się hotelem pierwszego wyboru podczas pobytu w Krakowie. Hotel dołączył ostatnio do sieci Sheraton Grand, a więc najlepszych hoteli w sieci Sheraton.

fot. sheratongrandkrakow.com/pl

7. Hotel Bristol -Tradition and Luxury, Rzeszów

Przede wszystkim uwagę zwraca tu wyjątkowy wystrój, zainspirowanym pracami projektantów skandynawskich i nowoczesnych projektantów polskich. Gustownie urządzony, przestronny hotel usytuowany jest przy przy Rynku Głównym w Rzeszowie. Zdecydowanie zasłużył na pięć gwiazdek.

fot. bristol-rzeszow.pl

6. Quadrille Conference & Spa, Gdynia

To bajkowe miejsce jakby utkane z dziecięcych marzeń. Już na pierwszy rzut oka widać, że wnętrza  oryginalnego budynku inspirowane są powieścią Lewisa Carolla "Alicja w Krainie Czarów".
Quadrille Conference & SPA mieści się w odrestaurowanym XVIII-wiecznym budynku, w otoczeniu parku.

fot. Quadrille.pl

5. Sofitel Wrocław Old Town

Ekskluzywny, pięciogwiazdkowy hotel sieci Sofitel jednej z najbardziej prestiżowych marek grupy Accor, zlokalizowany jest w samym centrum wrocławskiego Starego Miasta. To niewątpliwy atut tego miejsca. Na odwiedzających czekają wygodne pokoje i jeszcze wygodniejsze łóżka. Urozmaicone śniadanie wpisują się w gust najbardziej wybrednych gości.

fot. travelerdeluxe.pl

4. Bellotto, Warszawa

Butikowy, pięciogwiazdkowy hotel Bellotto, mieszczący się w XVI-wiecznym Pałacu Biskupów, zachwyca piękną fasadą i dopieszczonymi wnętrzami.
Hotel usytuowany jest w pobliżu Starego Miasta w Warszawie, zaledwie 200 metrów od Zamku Królewskiego.

hotelbellotto.pl

3. Metropolitan Boutique Hotel, Kraków

W odrestaurowanych, zabytkowych XIX-wiecznych kamienicach, miejsce swe znalazł butikowy hotel Metropolitan. To obiekt kameralny i elegancki, co doceniają goście.
Hotel położonych jest w centrum miasta, w sąsiedztwie Kazimierza. Blisko stąd do największych atrakcji Krakowa.

hotelmetropolitan.pl

2. Sofitel Grand Sopot

Pięciogwiazdkowy hotel od dziesięcioleci jest wizytówką Sopotu. Istniał już przed II-gą wojną światową. Odbudowany i wyremontowany nie zmienił charakteru do dziś. Sofitel Grand Sopot usytuowany jest tuż przy plaży, kilka kroków od tętniącego życiem centrum Sopotu.

accorhotels.com

1. Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warszawa

To jeden z najsłynniejszych hoteli w Polsce, a może i najsłynniejszy. Założony w 1901 r. przez Ignacego Jana Paderewskiego, wciąż uwodzi eleganckimi, zabytkowymi wnętrzami.
Największe wrażenie robi Bar Kolumnowy i Apartament Paderewski. Atutem jest też doskonała lokalizacja obiektu, przy samym Trakcie Królewskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego. Hotel w pełni zasługuje na swój prestiż.

hotelbristolwarsaw.pl

0 comments: