Polska

Najlepsza restauracja hotelowa w Polsce

27.10.11 Anonimowy 0 Comments

Najwięcej tytułów, po pozytywnym audycie inspektorów (na zasadzie mystery shopping), zdobyła restauracja Romantyczna mieszcząca się na terenie Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi koło Ostródy.


Przypadł jej tytuł Najlepszej restauracji hotelowej i Najlepszej restauracji w województwie warmińsko-mazurskim. Jest też drugą Najlepszą Restauracją w Polsce, plasując się zaraz za warszawską Bevedere. Ocenie podlegały m.in. oferta i jakość kuchni, poziom obsługi oraz wystrój i klimat.


Romantyczna jest pierwszą w Polsce restauracją rekomendowaną przez Slow Food Polska. Od pięciu lat serwuje dania zgodne z duchem i zasadami określonymi przez tę organizację, broniącą prawa do prawdziwego smaku. Kuchni szefuje Bartosz Budnik, miłośnik dawnych przepisów o staropolskim rodowodzie. Podstawą tutejszej kuchni są produkty rekomendowane, naturalne, wytwarzane lokalnie. Na miejscu, w hotelowej wędzarni powstają wędliny i mięsiwa o niepowtarzalnym smaku. Stosowane są tylko naturalne przyprawy (sól, pieprz, zioła). Smaku wykwintnych dań dopełnia bogata lista win i nalewek, również posiadających rekomendację Slow Food. Na niepowtarzalny klimat, jaki zapewnia wystrój, otwarta kuchnia oraz otoczenie Parku Krajobrazowego, składa się także sezonowe menu zmieniane co kwartał oraz menu degustacyjne, w którym znajdują się dania dostępne zaledwie kilka dni.


Celem akcji "Poland 100 Best Restaurants", poza rekomendowaniem obiektów restauratorskich jest podnoszenie jakości usług, w tym kultury i życzliwości obsługi gości, promocja restauracji oraz oferty gastronomicznej jako wysokiej jakości produktu turystycznego. Wszystkie rekomendowane restauracje znajdą się w katalogu o tej samej nazwie co akcja, zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej.

0 komentarze: