Alpy,

Dolina Stubai - narty w Austrii

9.11.16 mm 0 Comments

Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Austrii leży w pobliżu Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol. Dzięki autostradzie wiodącej przez przełęcz Brenner dolina ma dobre połączenie drogowe z Niemcami, Szwajcarią, Włochami oraz innymi regionami Austrii. 


fot. Andre Schönherr

Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i jest otoczona 80 lodowcami oraz 109 szczytami o wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. Pięć najważniejszych miejscowości to: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.

Lodowiec Stubai

Jeden z największych lodowcowych terenów narciarskich w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca. Od połowy października nowoczesna kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn, z nową stacją dolną oraz przebudowaną pośrednią i górną, będzie mogła szybko i komfortowo przewieźć ok. 3 tysiące osób w ciągu godziny na wysokość 2 900 m n.p.m.

Zakwaterowanie, które odpowiada różnym wymaganiom

Tutejsza baza noclegowa zadowoli wszystkich. Są tu: jeden hotel 5-gwiazdkowy, dwa hotele 4-gwiazdkowe superior, 32 hotele 4-gwiazdkowe, dwa hotele 3-gwiazdkowe superior, 28 hoteli 3-gwiazdkowych o wysokim standardzie oraz ok. 4 700 miejsc w apartamentach na wynajem, pensjonatach, tradycyjnych gospodarstwach rolnych i trzech polach namiotowych.

Najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach

Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) ma wszystko to, co potrzebne dorosłym i dzieciom do spędzenia udanego urlopu zimowego. To dlatego Dolinę Stubai kilkukrotnie wybierano na „najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach“. Na gości czeka dobra zabawa na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 (przy Fulpmes), rodzinnym centrum Serlesbahnen (przy Mieders) oraz w Elferbahnen (przy Neustift). W Dolinie Stubai rozmaite sporty zimowe są równie popularne co klasyczna jazda na nartach.

W programie tegorocznego sezonu zimowego znalazł się wyjątkowy spektakl multimedialny „GAIA – Stubai Mother Earth”, zachwycające wizualnie widowisko, będące połączeniem jazdy na nartach, tańca, muzyki i animacji świetlnych. Śnieżny stok w Neustift stanie się naturalną sceną dla bajkowej opowieści, wystawionej przez światowej sławy choreografa Enrique Gasa Valga. Premiera odbędzie się w piątek 17 lutego 2017 r. w dzielnicy Milders w Neustift, a kolejne przedstawienie – 24 lutego 2017 r. Następna szansa na obejrzenie tego widowiska będzie dopiero w 2018 r.

Przydatne informacje
  • O aktualnych ofertach, nowościach i wydarzeniach informuje Związek Turystyczny Stubai Tyrolna stronie: www.stubai.at" www.stubai.at. Znajduje się tam wyszukiwarka miejsc noclegowych, umożliwiająca znalezienie odpowiedniego zakwaterowania.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: info@stubai.at lub dzwoniąc pod numer: +43 (0)5018810. 
  • Rezerwację gotowych ofert pakietowych, jak również transferów z i na lotnisko (trasa Munich – Innsbruck), można dokonać telefonicznie: +43 (0)501881-171 (lub 172) oraz emailowo na adres: stubaitouristik@stubai.at.

0 comments: