Dreamliner,

LOT: Nowe połączenie do USA. Samoloty przewoźnika polecą do Newark

3.10.16 mm 0 Comments

Już jutro, we wtorek 4 października, LOT uruchomi sprzedaż biletów na nowe bezpośrednie połączenie do Newark, lotniska położonego 15 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. Samoloty polskiego przewoźnika wystartują w kierunku tego drugiego lotniska Nowego Jorku już 28 kwietnia. Rejsy z Warszawy będą obsługiwane najpierw 4, potem 5 razy w tygodniu. 

Newark to dla LOT-u czwarte lotnisko w Ameryce Północnej. Połączenia z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany rejs także we wtorki.

- Newark to jedno z najważniejszych lotnisk dla Polonii mieszkającej na wschodnim wybrzeżu USA. Cieszę się, że po latach przerwy, możemy ponownie uruchomić to połączenie i zapewnić naszym Rodakom najbardziej komfortowe przeloty do Polski – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT zakłada, że dzięki dogodnemu rozkładowi pasażerowie podróżujący LOT-em zyskają dostęp do szerokiej siatki dalszych połączeń w obrębie Stanów Zjednoczonych.

- Newark to jeden z głównych amerykańskich węzłów przesiadkowych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki współpracy w ramach Star Alliance możemy zaoferować pasażerom podróżującym z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej wyjątkową ofertę na przeloty do niemal dowolnego miejsca na mapie USA. Newark był do tej pory brakującym ogniwem w naszej siatce połączeń. Dzięki powrotowi na to lotnisko stajemy się atrakcyjnym przewoźnikiem dla wielu pasażerów, którzy do tej pory jeszcze nie korzystali z naszych usług – dodaje Rafał Milczarski.

Połączenie do Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwoma klasami podróży – klasą biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem Boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.

Oprócz realizowania rejsów do Newark, LOT będzie nadal latał także na nowojorskie lotnisko JFK. W tym roku po raz pierwszy polski przewoźnik będzie obsługiwał rejsy do JFK codziennie także w sezonie zimowym. W sumie dzięki rejsom do Newark i na JFK pasażerowie podróżujący do Nowego Jorku LOT-em będą mieli do dyspozycji 2 połączenia dziennie niemal każdego dnia.

Ogłoszenie połączenia do Newark jest elementem strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił 23 nowe połączenia, w tym już 17 października ruszy pierwsze bezpośrednie połączenie z Warszawy do Seulu.

Bilety na rejsy do Newark będą dostepne już od jutra we wszystkich kanałach sprzedaży, miedzy innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.

0 comments: