Cosmopolitan Twarda 4,

Sopot stolicą światowego żeglarstwa. Przemysław Tarnacki opowiada o regatach Pucharu Świata

12.8.16 mm 0 Comments

Dlaczego tegoroczna 13. edycja regat Pucharu Świata –  Energa Sopot Match Race była tak szczególna? Zadaliśmy to pytanie Przemysławowi Tarnackiemu – znanemu polskiemu żeglarzowi, pomysłodawcy sprowadzenia do Sopotu regat match racingowych.– Po raz pierwszy w historii regat sprowadziliśmy do Polski carbonowe katamarany M32 ze Szwecji – podkreśla Tarnacki. – Można powiedzieć, że jest to Formuła 1 światowego jachtingu. Ogromne prędkości, duża dawka adrenaliny, żeglowanie na jednej płozie przy sopockim molu. Moc atrakcji, tego jeszcze w Polsce nie było!

Przez cztery dni w roku Sopot staje się stolicą światowego żeglarstwa. Do Polski przyjechali najlepsi żeglarze – nazwiska z pierwszej 10-tki aktualnego rankingu światowego, a wśród nich Eric Monnin, Joachim Aschenbrenner, Sam Gilmour, Torvar Mirsky.

W tegorocznym Pucharze Świata ścigało się osiem jachtów. W pierwszej części zawodów – round robin, gdzie każdy ścigał się z każdym, zdecydowanie najlepszym był Przemysław Tarnacki (Energa Volvo Yacht Racing), który pokonał wszystkich rywali. W ćwierćfinale pomysłodawca i organizator tych regat uległ jednak 1:2 Dejanowi Presenowi. Zwycięzcami okazali się Łukasz Wosiński i Nicklas Dackhammar. Polak triumfował w zawodach Pucharu Świata na jachtach Diamant 3000, natomiast Szwed wygrał rywalizację katamaranów M32 w cyklu World Match Racing Tour.

Szczegóły kolejnej edycji prestiżowych regat zostaną przedstawione na konferencji prasowej w warszawskim apartamentowcu Cosmopolitan Twarda 4, gdzie na 17. piętrze Tarnacki założył Yachting Lounge, wyjątkowe miejsce spotkań amatorów eleganckiego jachtingu.0 comments: