historia,

Pociąg Transkantabryjski - luksus na szynach

22.3.16 mm 0 Comments

Pociąg przejeżdżający przez A Coruña

Zapomnij o pośpiechu. To możliwe na pokładzie jednego z najlepszych pociągów turystycznych na świecie. W ciągu ośmiu dni i siedmiu nocy ten wyjątkowy środek lokomocji przemierza góry, doliny, klify i plaże Zielonej Hiszpanii. Taka jest właśnie trasa Pociągu Transkantabryjskiego – prawdziwego «statku wycieczkowego» poruszającego się po torach.

Trasa przebiega od Santiago de Compostela (w Galicji) do miasta León (w Kastylii i Leónie) lub do San Sebastián (w Kraju Basków) albo w kierunku odwrotnym; wzdłuż najpiękniejszych rejonów Zielonej Hiszpanii, w północnej części kraju. Pociąg Transkantabryjski pokonuje ją w ciągu ośmiu dni i siedmiu nocy, do czego również ciebie zachęcamy. Dlaczego? Ponieważ mógłbyś serpentynami przejechać przez zielone doliny, pokonać góry i praktycznie otrzeć się o fale Morza Kantabryjskiego. Wszystko to dlatego, że pociąg ten jest pociągiem wąskotorowym, zdolnym zanurzyć się w najpiękniejsze zakątki przyrody. Kastylia i León, Kraj Basków, Kantabria, Asturia i Galicja czekają na ciebie. Jeśli chcesz, masz też możliwość wybrania liczby dni, które chcesz spędzić na pokładzie na każdej z wyznaczonych tras.

Zegarek zostaw w domu i nastaw się na podziwianie krajobrazu z okien pociągu i przystanki w wyjątkowych miejscach. Chcesz poznać niektóre z nich? León i jego katedra, zbiór rzeźb Peine de los Vientos w San Sebastián, Muzeum Guggenheima w Bilbao, nadmorskie miasto Santander, Jaskinie Altamira w Santillana del Mar, Park Narodowy Picos de Europa w Asturii, zabytki z okresu przedrzymskiego w Oviedo czy Santiago de Compostela. Wiele z nich zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednak lista ośrodków do odwiedzenia jest o wiele dłuższa, a najlepszym sposobem ich poznania jest podróż Pociągiem Transkantabryjskim. Dodatkowo, dla pełnej wygody, na całej trasie będziesz miał do dyspozycji przewodnika posługującego się wieloma językami oraz autobus towarzyszący ci przy zwiedzaniu, aby następnie odwieźć cię bezpośrednio do pociągu.

Wagony wyposażone z dbałością o najmniejszy szczegół
Jedną z rzeczy, która najbardziej cię zachwyci w podróży, poza zaplanowanym zwiedzaniem, jest sam pociąg. Kolej zaprojektowana, by dzięki dbałemu wyposażeniu, zapewnić ci dobre samopoczucie. Wyobraź sobie zespół profesjonalistów pozostający do twej dyspozycji, codzienną prasę międzynarodową, obszerne przedziały typu suite z prywatną łazienką, hydro saunę, turbo masaż i kąpiele parowe… Masz także ochotę na rozrywkę? Nie możesz ominąć eleganckiego wagonu salonowego z barem i parkietem do tańca albo stref spokojniejszych, gdzie możesz obejrzeć film lub grać w gry stołowe z towarzyszącą ci osobą. I co najlepsze: obszerne okna, by nie umknął ci żaden widok.

Najlepsza gastronomia
Pociąg Transkantabryjski to zaproszenie na łono natury, do świata kultury i, oczywiście, zaproszenie do stołu. W czasie podróży możesz skosztować wybornych śniadań w formie bufetu w wagonach salonowych pociągu. Ale to, co najlepsze oczekuje na ciebie potem: Pociąg Transkantabryjski zaprasza cię na obiady i kolacje do jednych z najlepszych restauracji na odwiedzanych terenach. Są to prawdziwe centra degustacji, gdzie spróbujesz najsmaczniejszych i najbardziej typowych dla północnej Hiszpanii dań, do których podaje się zawsze specjalnie dobrane wina.  
Chociaż regularny sezon kursowania pociągu obejmuje okres od marca do października, jeśli pragniesz odbyć podróż w innym momencie, Pociąg Transkantabryjski przygotuje trasę na zamówienie, pod warunkiem, że poprosisz o to z wyprzedzeniem.
Nadszedł czas na spełnienie kaprysów na pokładzie tego luksusowego pociągu. Uraczysz się krajobrazami, smakami, zabytkami i wrażeniami, które zapadną ci w pamięci. Poddaj się czarowi tej kolei i niektórym z widoków, które zawsze pragnąłeś ujrzeć. Kiedy zobaczysz, że przyroda Zielonej Hiszpanii prawie przedostaje się do twego wagonu, zrozumiesz, że podróżowanie Pociągiem Transkantabryjskim to prawdziwa przyjemność.

0 comments: