Australia,

Australia | Tajemnicza Góra Uluru

4.9.15 mm 0 Comments

Usadowiona w sercu Australii góra Uluru, największy na Ziemi monolit, od wieków jest świętym miejscem dla ludności aborygeńskiej. To też miejsce wielu niewyjaśnionych zjawisk.Australia, Góra Uluru, historia, legenda, nieszczęście, Świat, święte miejsce, Park Narodowy Uluru, uluru legendy, uluru ciekawostki, uluru mapa, góra uluru dlaczego warto ją zobaczyć, australia uluru, uluru ayers rock
Góra Uluru fot. australia.com


Uluru wchodzi w skład Parku Narodowego Uluru – Kata Tjuta. Nie brakuje tu ciekawskich turystów. Podobnie jak, według legend, duchów zmarłych.

Przebywający w tym miejscu ludzie nagminnie tracą przytomność. Wiele osób, mimo że cieszy się żelaznym zdrowiem, po zetknięciu z górą nagle umiera na zawał lub udar. W samym parku narodowym zginęło 38 osób. Do statystyk nie są wliczane osoby połamane podczas licznych upadków (średnio 1 osoba miesięcznie) oraz turyści, którzy zginęli w dziwnych okolicznościach po kilku dniach od powrotu z owego miejsca.

Dyrekcja parku, w którym znajduje się góra, każdego roku otrzymuje tysiące paczek, w których odsyłane są fragmenty skał, które zwiedzający zabrali sobie na pamiątkę. Okazuje się, że odkąd zabrali kamienie, w ich otoczeniu zaczęło dochodzić do nieszczęść.

0 comments: