Wakacje z psem? Wiemy, w których miastach można znaleźć najbardziej przyjazne zwierzętom hotele

3.12.14 Anonimowy 0 Comments

Wielu podróżnych nie wyobraża sobie wyjazdu bez swojego czworonożnego przyjaciela. Właśnie dlatego coraz więcej restauracji i hoteli nie tylko chętnie gości zwierzęta, ale nawet przygotowuje specjalne oferty z myślą o nich. W którym kraju najłatwiej znaleźć obiekt przyjazny psom? Sprawdziła to porównywarka KAYAK.pl.
 Dog with a bag

W zestawieniu krajów, w których najłatwiej znaleźć obiekt umożliwiający nocleg z pupilem, przodują państwa europejskie. W czołówce znalazły się kolejno: Szwajcaria, Niemcy oraz Czechy. Również wysoko, bo aż na szóstej pozycji, uplasowała się Polska. Kanada, pierwszy kraj spoza Starego Kontynentu, zajął dopiero dziewiąte miejsce. Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez KAYAK.pl, podróżni wyruszający w drogę z czworonogami największe kłopoty ze znalezieniem noclegu mogą napotkać w Chinach, Japonii, Malezji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
 Zespół KAYAK.pl przyjrzał się również, czego mogą spodziewać się turyści odwiedzający konkretne miasta europejskie. Okazało się, że podróżni z czworonogami mogą liczyć na najlepsze przyjęcie w francuskich i...polskich miastach. W pierwszej dwudziestce znalazło się aż 6 polskich metropolii: Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa oraz Łódź. Stawkę zamyka natomiast Wielka Brytania z Edynburgiem, Liverpoolem, Cambridge oraz Londynem okupującymi ostatnie miejsca rankingu. Co ciekawe, z analizy wynika, że najrzadziej na wizytę z czworonogami zgadzają się obiekty zlokalizowane w stolicach.


7 POLSKICH MIAST NAJBARDZIEJ PRZYJAZNYCH CZWORONOGOM


1.


Katowice


2.


Wrocław


3.


Poznań


4.


Gdańsk


5.


Warszawa


6.


Łódź


7.


Kraków


Planując pobyt w hotelu z psem warto jednak wziąć pod uwagę, że w wielu przypadkach trzeba będzie dopłacić za nocleg z pupilem. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Jeszcze więcej trzeba zapłacić w przypadku luksusowych obiektów, które często oferują również dodatkowe usługi dla czworonogów. Obsługa zapewnić może nie tylko wygodne posłanie czy specjalne psie menu zamawiane do pokoju, ale również tzw. petsittera, czyli osobę, która zaopiekuje się zwierzakiem pod nieobecność właściciela. Przed wyjazdem warto jednak dokładnie zapoznać się z ofertą, ponieważ zdarza się, że niektóre z hoteli, mimo że są przyjazne zwierzętom, wprowadzają pewne ograniczenia np. wagowe.

Dla wszystkich tych, którzy podróżują ze swoimi pupilami, serwis KAYAK.pl przygotował dodatkowy filtr, umożliwiający szybkie wyszukanie oraz porównanie cen noclegów w obiektach przyjaznych czworonogom.

* Analiza przygotowana została na podstawie informacji udzielonych przez partnerów porównywarki KAYAK.pl. Pod uwagę wzięte zostały kraje, w których przypadku KAYAK.pl oferuje minimum 1000 obiektów hotelowych, oraz miasta najczęściej wybierane przez zagranicznych turystów.

 

 

0 comments: