Jarmarki Bożonarodzeniowe we Francji i w Belgii

3.12.14 Anonimowy 0 Comments

Rozpoczął się czas Jarmarków Bożonarodzeniowych. Na Starym Kontynencie zaplanowano setki imprez, z których wybraliśmy trzy. Można je odwiedzić w drodze do Polski lub wybrać się na rodzinną wycieczkę z Wielkiej Brytanii, dzięki połączeniom promowym DFDS Seaways przez Kanał La Manche.

Brugia. Fot. Visit Flanders

Brugia jest stolicą belgijskiej części Flandrii. Znane z wielu popularnych filmów miasto, zachwyca wyjątkową architekturą, która idealnie wpisuję się w świąteczną atmosferę. Jarmark organizowany jest w centrum Brugii, na pięknym Wielkim Placu otoczonym klimatycznym kamieniczkami. To pamiątka po czasach, kiedy miasto było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych w tej części Europy. Dojazd samochodem do Brugii z portu w Dunkierce zajmuje nieco ponad godzinę.

Więcej informacji: www.visitbruges.be.

Podobnie jak Brugia, francuskie miasto Lille jest oddalone o zaledwie godzinę jazdy samochodem z Dunkierki. Miasto słynie ze swoich sklepów, muzeów oraz właśnie z Jarmarków Bożonarodzeniowych. Wizyta w Lille to prawdziwa uczta dla wielbicieli francuskiej kuchni. Szczególnie zachwycone będą te osoby, które lubią wina oraz sery, bo straganów z tymi specjałami jest najwięcej.

Więcej informacji: www.lilletourism.com.

Gandawa to kolejne historyczne miejsce na mapie bożonarodzeniowych imprez. Położone, podobnie jak Brugia, we Flandrii. Jarmark kusi gości kilkudziesięcioma straganami, wśród których największą popularnością cieszą się te z czekoladowymi ciastkami. Co ciekawa, Gandawa dziś wydająca się senna i spokojna, była przed wiekami jednym z największych miast w Europie - zajmowała drugie miejsce tuż za stolicą Francji czyli Paryżem.

Więcej informacji: www.visitgent.be.

Do belgijskich i francuskich miast można dotrzeć z DFDS Seaways. Popularny przewoźnik promowy oferuje do 44 połączeń na dobę pomiędzy angielskim Dover a portami w Calais oraz w Dunkierce. Aktualna oferta promocyjnych rejsów znajduje się na stronie: www.dfdsseaways.pl/oferty-specjalne.

0 komentarze: